FLIR wprowadził na rynek swoją pierwszą kamerę do wykrywania metanu, niewymagającą chłodzenia detektora

797

FLIR GF77 jest kamerą przeznaczoną do nadzoru gazowego i dzięki niższej cenie umożliwia większej liczbie użytkowników dostęp do tej technologii

FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) poinformował dziś o swojej nowej kamerze termowizyjnej FLIR GF77 (Gas Find IR) do wykrywania metanu niewymagającej chłodzenia detektora. Ta niewielka, przenośna kamera oferuje inspektorom wszystkie funkcje konieczne do wykrywania potencjalnych zagrożeń oraz niewidzialnych wycieków metanu w elektrowniach opalanych gazem ziemnym, instalacjach do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, zakładach przemysłowych oraz w innych obiektach znajdujących się w systemach dystrybucji gazu ziemnego. Kamera GF77 jest prawie o połowę tańsza od kamer termowizyjnych do wykrywania gazów wyposażonych w detektory chłodzone. Umożliwia firmom z branży petrochemicznej zmniejszenie emisji i zapewnia bezpieczniejsze środowisko pracy.

Model GF77 jest lekki, ergonomiczny i wyposażony w wyróżnioną obudowę zaprojektowaną specjalnie dla kamer FLIR serii T. Ma ekran dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości oraz wizjer pozwalający na bezproblemowe korzystanie z urządzenia w każdych warunkach oświetlenia. Kamera została zaprojektowana specjalnie do wykrywania metanu w celu ułatwienia procesu kontroli oraz wykluczenia możliwości nieprawidłowego odczytu. GF77 oferuje również opatentowany przez FLIR Tryb wysokiej czułości (HSM), który wzmacnia wskazania ruchu i tym samym powoduje, że niewielkie wycieki gazu stają się lepiej widoczne dla operatora.

„Technologia optycznego obrazowania gazów jest bardzo korzystna dla przemysłu, w którym wykorzystuje się metan, ale dotąd koszty tej technologii stanowiły barierę dla niektórych klientów”, mówi Jim Cannon, prezes i dyrektor wykonawczy FLIR Systems. „Kamera FLIR GF77, do wykrywania gazów jest oparta na detektorze niechłodzonym działającym w paśmie długiej podczerwieni. Dzięki temu jest tańsza w produkcji od naszych chłodzonych kamer o wysokiej czułości i dlatego możemy ją zaoferować klientom w atrakcyjnej cenie. Zapewniając dostęp klientom do tej przełomowej technologii, możemy pomóc w poprawie stanu bezpieczeństwa w miejscu pracy”.

Kamera FLIR GF77 jest od dzisiaj dostępna w sprzedaży na całym świecie u autoryzowanych dystrybutorów FLIR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com/GF77 .

Źródło: FLIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię