FLIR zapowiada najbardziej ekonomiczną kamerę termowizyjną dla służb ratowniczych

884

Kamera termowizyjna FLIR K1 daje służbom ratowniczym możliwość wykrycia ciepła w ciemności i pełnym zadymieniu. Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) zapowiedział dzisiaj, że ręczna kamera termowizyjna w FLIR K1 jest już dostępna do nabycia w krajach europejskich. To najbardziej przystępny cenowo model kamery dla służb ratowniczych, w tym głównie straży pożarnej. FLIR K1 wykrywa ciepło i zapewnia widoczność zarówno w całkowitej ciemności, jak i w gęstym zadymieniu, aby wzmocnić świadomość sytuacyjną podczas działań ratowniczo-gaśniczych czy poszukiwań w terenach otwartych.

„Firma FLIR dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić służbom ratowniczym technologię i rozwiązania wspomagające ich misję ratowania życia oraz ochrony społeczeństwa”, powiedział Jim Cannon, dyrektor zarządzający FLIR Systems. „Bardzo przystępny cenowo model K1 firmy FLIR pozwoli większej liczbie funkcjonariuszy służb mundurowych wykorzystać moc termowizji i zapewnić bezpieczeństwo ”.

Podwójny sensor modelu K1 działa w połączeniu z mikrokamerą termiczną Lepton, najmniejszym dostępnym detektorem FLIRa. W modelu K1 wykorzystano opatentowaną technologię MSX® firmy FLIR, która wyostrza szczegóły obrazów wykonanych przez kamerę cyfrową i nakłada je na obrazy termowizyjne. K1 rejestruje jednocześnie zdjęcia cyfrowe i termogramy z miejsca akcji oraz jest w stanie przechować do 10 000 zdjęć służących do tworzenia raportów czy analizy po zakończonych działaniach.

Konstrukcja kamery z rękojeścią umożliwia użytkownikom widok miejsca akcji na wysokości ich wzroku, dzięki czemu zdecydowanie poprawiają oni swoje bezpieczeństwo i świadomość sytuacyjną. Punktowy pomiar temperatury pozwala z łatwością rozpoznać niewidoczne lub ukryte punkty cieplne, dając możliwość natychmiastowej reakcji. K1 jest wykonana zgodnie z wymogami IP 67 na wodoodporność, jest wytrzymała na temperaturę 115°C, a także nie ulega zniszczeniu po upadku z 2 metrów na beton. Wbudowana bateria wytrzymuje nawet do 5 h na jednym naładowaniu. Urządzenie posiada również latarkę o mocy 300 lumenów, która zapewnia dodatkową widoczność na miejscu akcji.

Kamera termowizyjna FLIR K1 jest teraz dostępna także w Polsce w cenie 2999,00zł Aby dowiedzieć się więcej na temat kamery K1 firmy FLIR, odwiedź www.FLIR.com/K1.

Więcej informacji znajdziesz na www.kameryir.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię