FLIR przedstawia pięć nowych kamer termowizyjnych na targach CES 2017: FLIR ONE trzeciej generacji, kamery termowizyjne/światła widzialnego FLIR Duo do dronów, oraz wytrzymałe kamery FLIR C3 Pro

892

Nowe urządzenia pozwalają klientom i profesjonalistom na całym świecie doświadczyć „szóstego zmysłu”

WILSONVILLE, OREGON – 19 stycznia 2017 r. – FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) ogłosiła wprowadzenie pięciu nowych kamer termowizyjnych na targach Consumer Electronics Show (CES) 2017, które odbyły się w pierwszym tygodniu stycznia w Las Vegas. Wśród zaprezentowanych produktów były dwie nowe przystawki termowizyjne do smartfonów – FLIR ONE trzeciej generacji, dwie nowe kamery termowizyjne z podwójnym czujnikiem do dronów oraz wzmocniona niewielka kamera termowizyjna dla techników i rzeczoznawców pracujących w domach i innych budynkach. We wszystkich pięciu produktach zastosowano FLIR Lepton® – rewolucyjny element termowizyjny FLIR – oraz opatentowaną przez FLIR technologię Multispectral Dynamic Imaging (MSX®), która znacznie zwiększa jakość i czytelność obrazów poprzez dynamiczne nanoszenie szczegółów z pasma widzialnego na obraz termowizyjny.

„Te innowacyjne, nowe urządzenia termowizyjne jeszcze bardziej rozszerzają zakres zastosowań i ofertę przystępnych cenowo rozwiązań termowizji przeznaczonych dla pojedynczych klientów i niewielkich przedsiębiorstw” – mówi prezes i dyrektor generalny FLIR, Andy Teich. „Dzięki nieprzerwanemu zaangażowaniu w miniaturyzację technologii, rozbudowę jej funkcji i obniżanie cen dostępność termowizji jest dziś nieporównywalnie większa niż kiedyś. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie do sprzedaży „szóstego zmysłu” termowizji w postaci FLIR ONE trzeciej generacji, FLIR Duo dla dronów i kamery FLIR C3 dla użytkowników profesjonalnych”.

Przystawki kamer do smartfonów FLIR ONE trzeciej generacji
Trzecia generacja FLIR ONE wykorzystuje osiągnięcia poprzednich wersji FLIR ONE, umożliwiając połączenie kamer termowizyjnych klasy podstawowej z urządzeniami iOS lub Android. Urządzenia FLIR ONE trzeciej generacji są wyposażone w nowe złącze o regulowanej wysokości OneFit™, dostępna jest też wersja ze złączem USB-C dla Androida. Dzięki temu FLIR ONE można łatwo podłączyć do szerokiej gamy smartfonów bez konieczności zdejmowania ich etui. Trzecia generacja FLIR ONE jest obecnie najbardziej przystępna cenowo, zaledwie € 249 (incl. VAT), co pozwala przybliżyć zalety termowizji szerokiej gamie odbiorców.

Całkowicie nowa FLIR ONE Pro to najbardziej zaawansowana w historii wersja FLIR ONE. FLIR ONE Pro charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją, nowym złączem o regulowanej wysokości OneFit oraz rozszerzoną gamą funkcji obrazowania przydatnych w miejscu pracy. Urządzenie, dostępne za € 499 (incl. VAT), jest przeznaczone szczególnie dla profesjonalistów, korzystających w pracy z zalet termowizji. Dzięki zaawansowanym funkcjom przetwarzania obrazu: MSX i VividIR™, FLIR ONE Pro oferuje niezrównaną jakość i szczegółowość obrazów. Wśród funkcji profesjonalnych można wymienić pomiar wielopunktowy oraz raportowanie przy użyciu jednego przycisku, umożliwiające szybką interpretację i udostępnianie wyników. FLIR ONE Pro jest w pełni zintegrowana z aplikacją FLIR Tools w celu szczegółowej analizy danych. Urządzenie daje do ręki funkcje profesjonalnej kamery termowizyjnej pracownikom, którzy wymagają od swoich urządzeń mobilnych większych możliwości w zakresie termowizji.

Zarówno FLIR ONE, jak i FLIR ONE Pro będą dostępne w sprzedaży w pierwszej połowie 2017 r. w salonach partnerów FLIR i na FLIR.com. Klienci mogą się zapisać na listę w ofercie przedsprzedaży FLIR ONE i FLIR ONE Pro na www.flir.com/ces2017.

Kamery FLIR Duo do dronów
FLIR Duo to pierwsza w branży kamera wieloczujnikowa do dronów, wyposażona w mikrokamerę termowizyjną FLIR Lepton, kamerę światła widzialnego o rozdzielczości high-definition (HD) 1080p oraz opatentowaną przez FLIR technologię MSX. FLIR Duo oferuje różne tryby rejestracji danych na karcie Micro SD, a funkcjami kamery można zdalnie sterować w czasie rzeczywistym.
Urządzenie można zamontować do ramy dowolnego urządzenia latającego, zdolnego obsługiwać większość popularnych kamer sportowych. Operatorzy mogą przełączać między kamerą termowizyjną i widzialną FLIR Duo w trakcie lotu lub wyświetlać obraz z obu w trybie „obraz w obrazie”. FLIR Duo, w cenie € 949,99 (incl. VAT), jest przeznaczona dla hobbystów i profesjonalistów wykorzystujących drony.

FLIR Duo R, w cenie € 1.239,99 (incl. VAT), ma dodatkowo funkcje dokładnego pomiaru temperatury, przydatne w zastosowaniach komercyjnych, takich jak rolnictwo, konstrukcje lądowe i wodne, kontrole budynków i bezpieczeństwo publiczne.

FLIR Duo i Duo R można zamówić już teraz u autoryzowanych partnerów FLIR i na www.flir.com/duo.

Kamera termowizyjna FLIR C3 dla profesjonalistów z branży mieszkaniowej
FLIR C3 to kieszonkowa kamera termowizyjna, o wzmocnionej konstrukcji. Do jej głównej grupy użytkowników należą rzeczoznawcy budowlani, specjaliści w zakresie konserwacji domów i mieszkań, główni wykonawcy oraz pozostali partnerzy handlowi, którzy potrzebują zaawansowanego narzędzia diagnostycznego do szybkiego wykrywania ukrytych problemów z instalacjami elektrycznymi, stratami energii i wilgocią. FLIR C3 jest wyposażona w jasny wyświetlacz dotykowy 3″ i moduł Wi-Fi służący do łatwego przesyłania obrazów. Natomiast wyższa czułość termowizyjna i możliwość wykonywania pomiarów zapewniają dokładny odczyt temperatury. Urządzenie ma też nową funkcję „obraz w obrazie”, która ułatwia porównywanie obrazów w terenie. FLIR C3 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 r. w cenie € 699 (excl. VAT) w sieci autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych FLIR i w sklepie FLIR.com. Klienci mogą się zapisać na listę w ofercie przedsprzedaży na www.flir.com/ces2017.

Dystrybucja w Polsce: Kamery IR www.kameryir.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię