FLIR Systems Prezentuje Czujnik Temperatury AX8 do zastosowań w automatyce przemysłowej

602

Łatwe do zamontowania urządzenie monitorujące oraz wykrywające zagrożenie pożarowe

FLIR Systems, Inc. ogłosiło wypuszczenie na rynek nowego, stałopozycyjnego czujnika temperatury. AX8 łączy w sobie funkcie termiczne i wizyjne wraz z opatentowaną technologią MSX® firmy FLIR, tworząc produkt o niewielkich wymiarach i przystępnej cenie, AX8 jest łatwy w montażu nawet w ciasnej przestrzeni i zapewnia zautomatyzowany i nieprzerwany monitoring stanu kluczowych urządzeń elektrycznych i mechanicznych.

Dzięki zastosowaniu przełomowego rdzenia kamery termicznej Lepton® firmy FLIR, AX8 zapewnia wczesne wykrywanie zagrożeń związanych ze wzrostem temperatury w urządzeniach elektrycznych i mechanicznych, chroniąc przed niezaplanowanymi przestojami, zakłóceniami w pracy oraz awariami, Czujnik temperatury AX8 idealnie nadaje się do nieprzerwanego monitorowania oraz wykrywania zagrożeń pożarowych uwalniając od konieczności dokonywania okresowych ręcznych pomiarów.

4.800 aktywnych punktów pomiaru temperatury przetwornika termicznego AX8 na każdy obraz umożliwia przesyłanie danych o temperaturze z zastosowaniem przemysłowych standardów (Ethernet/IP oraz Modbus TCP), co znacząco ułatwia ich analizę. AX8 posiada wbudowany interfejs sieciowy oraz całą gamę funkcji analitycznych i alarmowych wysyłających automatyczne powiadomienia w przypadku wykrycia wzrostu temperatury.

Bardzo niewielkie wymiary (54 x 25 x 95 mm) pozwalają na łatwy montaż w instalacjach elektrycznych oraz w dowolnym środowisku przemysłowym. Obraz termiczny, wizualny oraz MSX generowany jest przez AX8 w standardowych formatach MJPEG, MPEG, H.264 oferując cały szereg dodatkowych zastosowań obrazowania.

Wszystkie te cechy kompaktowego czujnika AX8 sprawiają, że nadaje się on idealnie do monitorowania stanu i zapewnienia bezpieczeństwa w środowiskach takich jak:

  • Przemysł przetwórczy i produkcyjny
  • Centra danych
  • Produkcja i przesył energii
  • Transport i tranzyt masowy
  • Magazyny
  • Chłodnie
  • Maszynownie

Więcej ifnormacji : www.flir.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię