Ogłaszamy wprowadzenie do sprzedaży wysokotemperaturowej przemysłowej kamery termowizyjnej FLIR TG297

761

Bezstykowy pomiar temperatury i obrazowanie termowizyjne w jednym narzędziu do rozwiązywania problemów

Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek przemysłowej kamery termowizyjnej FLIR TG297, która zapewnia profesjonalistom bezstykowy pomiar wysokiej temperatury i obrazowanie termowizyjne w jednym narzędziu. Ta wszechstronna kamera do rozwiązywania problemów przemysłowych jest wyposażona w unikatowy filtr, który umożliwia inspektorom ds. konserwacji, napraw i eksploatacji wizualną identyfikację i znalezienie źródła wielu często występujących problemów w zastosowaniach wysokotemperaturowych, takich jak suszarnie, piece, materiały ogniotrwałe i produkcja.

FLIR TG297 wykracza poza ograniczenia dotyczące jednopunktowych termometrów na podczerwień (IR), pozwalając użytkownikowi zobaczyć gorące i zimne punkty wskazujące na potencjalne problemy oraz zlokalizować ich źródło. Użytkownicy mogą szybko i dokładnie sprawdzić wszystko, od połączeń elektrycznych po awarie mechaniczne, w zakresie temperatur od 25 do 1030°C. Zazwyczaj wysokie temperatury pojawiają się w obrazach termowizyjnych na biało, jednak kamera TG297 jest wyposażona w ruchomy filtr wysokotemperaturowy, który poprawia zakres dynamiczny obrazu termowizyjnego. Przy włączonym filtrze użytkownicy mogą zobaczyć zmiany kolorów, które wskazują różnice w najwyższym punkcie zakresu temperaturowego urządzenia.

Kamera TG297 została zbudowana na podstawie detektora podczerwieni FLIR Lepton® o rozdzielczości 160×120 i wyposażona w opatentowane przez FLIR algorytmy przetwarzania obrazu zapewniające najwyższą jakość obrazów. Opatentowana przez FLIR technologia Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) z dwiema kamerami uwypukla szczegóły z wbudowanej kamery wizualnej na pełnych obrazach termowizyjnych w celu poprawy ostrości i perspektywy. Kamery wizualnej można również używać do rejestracji obrazów wizualnych z osadzonym odczytem temperatury. Użytkownicy mogą zapisać do 50 000 obrazów w 4-gigabajtowej pamięci flash, aby wykazać klientom, że problem został skorygowany po wykonaniu zadania. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu kamera działa przez 5 godzin ciągłego użytkowania.

Model TG297 ma wytrzymałą obudowę o stopniu ochrony IP54, odporną na trudne warunki otoczenia. Jest wyposażony w wielopunktowy wskaźnik laserowy do wyraźnego wskazywania mierzonego obszaru oraz jasną latarkę LED do pracy w ciemnych, trudno dostępnych miejscach. Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) umożliwia użytkownikom przesyłanie danych i udostępnianie obrazów na urządzenia mobilne oraz szybkie tworzenie raportów w terenie.

Będzie można ją kupić online i za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów FLIR na całym świecie w czwartym kwartale 2019 roku.

Więcej informacji o FLIR TG297 znajduje się na stronie www.flir.com/TG297

Źródło: www.kameryir.com.pl