Fluke wprowadza na polski rynek kamerę termowizyjną TiS60+

752

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną Fluke TiS60+, która jest dedykowana zespołom utrzymania ruchu, a szczególnie technikom dopiero rozpoczynającym korzystanie z termografii. Kamera TiS60+ pozwala rejestrować w podczerwieni obrazy odzwierciedlające mniejsze różnice temperatur z większej odległości. Zastosowana w niej technologia IR-Fusion pozwala zobaczyć problem i jego lokalizację na jednym obrazie (dzięki nakładaniu na siebie dwóch obrazów – z pasma widzialnego oraz z podczerwieni).

Kamera TiS60+ oferuje użytkownikom bardzo wysoką rozdzielczość 320×240. Dzięki zastosowaniu technologii IR-Fusion, opatentowanej przez Fluke Corporation, nowa kamera umożliwia automatyczne rejestrowanie obrazu w paśmie światła widzialnego jednocześnie z obrazem w podczerwieni.

– Kamera nakłada na siebie dwa obrazy, piksel po pikselu, tworząc pojedynczy obraz. Następnie można oglądać obraz w pełnym widoku w podczerwieni, w pełnym widoku w paśmie światła widzialnego lub w kilku pośrednich stopniach nakładania się obrazów. Dzięki temu istnieje możliwość dokładnego określenia położenia obiektu widocznego na obrazie w podczerwieni, nawet jeśli obraz w podczerwieni ma niski kontrast oraz zawiera bardzo mało szczegółów – wyjaśnia Krzysztof Stoma, Marketing Manager CEE, Fluke Europe B.V.– Kamera TiS60+ pozwala zobaczyć rzeczy, które są niewidoczne dla oka i ujawnić problemy, których nie można wykryć za pomocą innych technologii.

Kamera TiS60+ oferuje stałą ogniskową ułatwiającą rejestrację, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia techników, którzy dopiero zaczynają korzystać z termografii, albo gdy kamera jest używana przez zespół, którego członkowie mają różne poziomy doświadczenia w dziedzinie termografii.

Dużym wyzwaniem w termografii bywa też często zapewnienie możliwości szybkiego dodawania obrazów termowizyjnych wykonanych przez zespół do zleceń. Kamera TiS60+ jest wyposażona w funkcję IR Photo Notes, która ułatwia to zadanie. Umożliwia ona operatorowi kamery proste dodawanie do termogramów zdjęć z informacjami zawierającymi nazwę urządzenia lub lokalizację pomieszczenia, dzięki czemu osoba tworząca zlecenie pracy może wysłać techników do właściwego miejsca w celu dokonania naprawy.

Najważniejsze cechy kamery TiS60+:

  • Rozdzielczość 320 x 240 pikseli zapewniająca wyraźny i szczegółowy obraz
  • Możliwość zobaczenia problemu i jego lokalizacji na jednym obrazie dzięki technologii IR-Fusion™
  • Stała ogniskowa ułatwiająca rejestrację – wystarczy wycelować i nacisnąć przycisk
  • Pomiar temperatury w zakresie do 400°C odpowiednim do większości zastosowań
  • Możliwość rejestrowania, przeglądania i zapisywania obrazów jedną ręką
  • 3,5-calowy ekran LCD umożliwiający identyfikację problemów bez potrzeby wracania do biura
  • Możliwość bezprzewodowego udostępniania dzięki zgodności z systemem Fluke Connect™

Więcej informacji na temat kamer TiS60+ znaleźć można na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/tis60plus

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię