Fluke wprowadza na rynek przenośny automatyczny kalibrator ciśnienia – Fluke 729

758

Automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany z myślą o technikach obsługujących procesy, w celu uproszczenia kalibracji ciśnienia oraz zapewnienia szybszych i bardziej dokładnych wyników testów. Dodatkowo dzięki zgodności z aplikacją mobilną Fluke Connect® i oprogramowaniem komputerowym DPCTrack2™ technicy mogą bezprzewodowo monitorować i rejestrować zmierzone i wygenerowane wartości ciśnienia.

Kalibracja ciśnienia ma często kluczowe znaczenie dla systemów sterowania procesami a także pomaga optymalizować pracę i utrzymywać bezpieczeństwo na terenie zakładu. Aparatura pomiarowa znajduje się w prawie każdym zakładzie, a wiadomo, że jej właściwa kalibracja może stanowić poważne wyzwanie. Nowy automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany od podstaw z myślą o technikach obsługujących procesy; jest wyposażony w funkcje, które pozwalają zmienić sposób kalibrowania ciśnienia.

Kalibracja ciśnienia może być czasochłonna – kalibrator 729 usprawnia ten proces dzięki wbudowanej pompie elektrycznej, która zapewnia automatyczne generowanie i regulowanie ciśnienia w jednym, prostym w użyciu, wzmocnionym, przenośnym przyrządzie. Obsługa przenośnego kalibratora ciśnienia 729 jest niezwykle prosta. Wystarczy wpisać ciśnienie docelowe, a kalibrator za pomocą pompy automatycznie osiągnie żądaną wartość. Następnie wewnętrzny regulator automatycznie ustabilizuje ciśnienie na żądanej wartości.
Kalibrator Fluke 729 może także automatycznie testować wiele punktów testowych pod ciśnieniem i automatycznie zapisywać wyniki. Kalibracja jest prosta – wystarczy wpisać ciśnienie początkowe i końcowe, liczbę punktów testowych i poziom tolerancji.

Obsługa komunikacji HART umożliwia regulację sygnałów z zakresu miliamperów w nadajnikach HART, jak również prostą konfigurację HART i korygowanie wskazań względem przyłożonego ciśnienia o wartości 0% i 100% pełnej skali. Przesyłanie i zarządzanie wynikami kalibracji za pomocą oprogramowania do zarządzania kalibracją DPCTrack2™ sprawia, że tworzenie zaplanowanych testów i raportów oraz zarządzanie aparaturą pomiarową i wynikami jest niezwykle łatwe. Z kolei możliwość wyboru ciśnienia pomiędzy 30 psi (2 bary, 200 kPa), 150 psi (10 barów, 1 MPa) i 300 psi (20 barów, 2 MPa) sprawia, że automatyczne kalibratory ciśnienia Fluke 729 sprawdzają się w każdych warunkach.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonych dokumentach pdf (szczegółowe dane techniczne kalibratora Fluke 729 oraz dokument „Cztery najczęściej napotykane wyzwania podczas kalibracji ciśnienia”) a także na www.fluke.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię