Fluke wprowadza nowy cęgowy miernik rezystancji uziemienia: 1630-2 FC

893

Fluke wprowadza do sprzedaży nowy cęgowy miernik rezystancji uziemienia Fluke 1630-2 FC, który umożliwia wykonywanie pomiarów bez odłączania uziomu od instalacji uziemiającej. Przyrząd jest wyposażony w nowe bezprzewodowe cęgi do pomiaru rezystancji uziemienia i prądu upływu AC zapewniające szybki pomiar pętli uziemienia oraz prądu upływu bez wbijania elektrod pomiarowych, do użycia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Pomiary elementów uziemienia urządzeń wymagające odłączenia równoległych uziomów i znalezienia odpowiedniego miejsca do wbicia pomocniczych elektrod pomiarowych mogą być niebezpieczne i czasochłonne. Dzięki nowemu miernikowi cęgowemu rezystancji uziemienia Fluke® 1630-2 FC elektrycy i pracownicy utrzymania ruchu mogą mierzyć rezystancję pętli uziemienia w instalacjach z wieloma uziomami przy użyciu podwójnych cęgów, co pozwala na szybki i bezpieczny pomiar.

Miernik cęgowy automatycznie rejestruje dane w zaprogramowanych interwałach i zapisuje do 32 760 pomiarów w pamięci, w ustawionych interwałach rejestracji. Wytrzymałe cęgi zostały zaprojektowane tak, aby ich kalibracja została zachowana nawet podczas użytkowania w najtrudniejszych środowiskach przemysłowych. Urządzenie 1630-2 FC, zastąpi dotychczasowy model 1630. Nowy miernik (1630-2 FC) należy do rodziny przyrządów Fluke Connect® — systemu ponad 40 bezprzewodowych przyrządów pomiarowych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan najważniejszych urządzeń. Pozwala to technikom wyświetlać, rejestrować i udostępniać pomiary w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu, oraz automatycznie przesyłać je do chmury wraz z oznaczeniami badanych urządzeń i ich lokalizacją GPS.

Miernik jest także dostępny w wersji bez obsługi systemu Fluke Connect.

Więcej informacji na temat cęgowego miernika rezystancji uziemienia 1630-2 FC można znaleźć pod adresem: http://www.fluke.com/fluke/plpl/Testery-uziemienia/Fluke-1630-2-FC-Earth-Ground-Clamp.htm?PID=81663

Więcej informacji na temat oprogramowania Fluke Connect można znaleźć pod adresem www.flukeconnect.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię