Małogabarytowy rejestrator temperatury nadzoruje proces obróbki cieplnej pojemników monoblokowych

713

Firma Fluke Process Instruments opracowała zminiaturyzowany system monitorowania procesów obróbki cieplnej monobloków. DATAPAQ MonoPaq2 profiluje temperaturę powierzchni butelek, aerozoli i tubek z powlekanego aluminium, transportowanych na liniach IBO i OBO.

Bariera termiczna o wymiarach jedynie 41 x 48 x 195 mm charakteryzuje się mniejszą o 43% objętością od barier wcześniejszych generacji. System profilowania temperatury może być stosowany na liniach o bardzo gęsto rozłożonych pinach (>45 mm) oraz o różnych rozmiarach koszyków. Sukces inżynieryjny osiągnięto tu głównie dzięki opracowaniu nowego rejestratora o minimalnej powierzchni. Nowy rejestrator DATAPAQ Q18 umożliwia podłączenie czterech termopar za pośrednictwem miniaturowych gniazd i rejestruje do 32 tys. odczytów na kanał z interwałem regulowanym co 0,05 s lub więcej. Zapewnia dokładność pomiaru ±0,5°C odpowiadającą najlepszym dostępnym obecnie na rynku rejestratorom.

Po zgraniu na komputer stacjonarny lub laptop, profil temperaturowy może być badany z wykorzystaniem oprogramowania DATAPAQ Insight, dającego możliwość wszechstronnej wizualizacji i analizy danych oraz oferującego funkcje raportowania. Producenci mogą dzięki temu optymalizować ustawienia pieca, zapewniając obróbkę wszystkich produktów w określonej temperaturze i przez określony czas. Regularne monitorowanie ułatwiają małe rozmiary i mała masa systemu. Dostępne są różne wersje wsporników montażowych ułatwiających szybkie i bezpieczne mocowanie na różnych liniach technologicznych.

Więcej informacji: www.fluke.com