Mocniejsze, trwalsze opakowania z kontrolą kleju topliwego

163

System ostrzega operatorów o wszelkich odchyleniach w nakładaniu kleju, dzięki czemu wady mogą być wykryte przed opuszczeniem linii, zapobiegając rozpadaniu się opakowań lub pęknięciom na miejscu lub podczas transportu.

Zapobieganie wycofywaniu produktów z rynku

Linie rozlewnicze często pracują w trybie ciągłym – w tym przypadku produkują do 60 wielopaków na minutę. Tak szybkie operacje wymagają zastosowania najnowszych metod szybkiej kontroli.

Tradycyjne ręczne kontrole w określonych odstępach czasu pozostawiają miejsce na ucieczkę produktu w wyniku naturalnego błędu ludzkiego.

Wykorzystując kamery termowizyjne Teledyne FLIR umieszczone nad linią produkcyjną do kontroli każdego zgrzewu na każdym opakowaniu, HotSpot zapewnia szybki i nieniszczący test integralności opakowania na linii produkcyjnej.

HotSpot odniósł tak duży sukces, że w ciągu niespełna dwóch lat został rozbudowany z jednej linii próbnej do pięciu linii produkcyjnych – zarówno nowych, jak i modernizowanych. System jest obecnie instalowany jako standard przy każdej nowej linii.

Kamery IR – autoryzowany przedstawiciel FLIR na Polskę
Telefon: 601 251 025