Niezawodna w wykrywaniu wad i awarii: kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional

942

Wykorzystując nową kamerę termowizyjną Bosch GTC 400 C Professional wykonawca może pracować szybciej i bardziej efektywnie na każdym etapie budowy. Urządzenie rejestruje obraz termiczny dostarczając wielu szczegółowych informacji, co pomaga w szybkiej ocenie sytuacji i zapewnia wykonawcy dane niezbędne do przygotowania oferty. Umożliwia też skuteczną kontrolę efektu przeprowadzonych prac.

Szybkie wykrywanie wad i awarii oraz szacowanie powstałych szkód
Kontrola grzejników i ogrzewania podłogowego pod kątem równomiernego rozprowadzania ciepła, wykrywanie punktów przegrzewania się instalacji elektrycznych lub mostków termicznych, identyfikacja przyczyn strat energii i przeciągów – to wszystko umożliwia kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional. Urządzenie pomaga wykonawcom na każdym etapie realizacji projektu: podczas pierwszych konsultacji z klientem, w trakcie których można z jej pomocą przedstawić wizualizację problematycznych miejsc, w czasie wykonywania czynności przygotowawczych, takich jak sprawdzanie układu przewodów, aż po etap dokumentacji i weryfikacji wyników przeprowadzonych prac. Kamera w niezawodny sposób wykrywa wady i pozwala szybko ocenić sytuację, gdy np. chcemy być pewni, że podczas montażu ścian działowych w systemie suchej zabudowy nie dojdzie do uszkodzenia instalacji ogrzewania podłogowego.

Szybka wymiana danych i ich przetwarzanie na smartfonie lub komputerze
GTC 400 C Professional jest wyposażona w moduł komunikacyjny WLAN, dlatego może pełnić funkcję hotspotu WiFi. Użytkownicy mogą połączyć swój smartfon lub tablet z kamerą i importować obrazy wraz z danymi pomiarowymi do aplikacji Bosch Measuring Master. W ten sposób zdjęcia termiczne i dane pomiarowe można szybko przekazać klientom, kolegom lub innym wykonawcom. Zrobione kamerą zdjęcia można edytować bezpośrednio w aplikacji i dołączyć do nich notatki lub instrukcje. Alternatywną opcją jest przeniesienie plików ze zdjęciami na komputer za pomocą kabla micro USB, aby je edytować lub sporządzać raporty i oferty w bezpłatnym oprogramowaniu GTC Transfer Software.

Szeroki zakres informacji i zdjęcia prezentujące rzeczywisty obraz zapewniają łatwą orientację
Szeroki kąt kamery (71 stopni) pozwala na utrwalenie na jednym zdjęciu dużego fragmentu obrazu, nawet przy niewielkiej odległości od obiektu. Na zapisanych w pamięci zdjęciach termicznych o rozdzielczości 160 x 120 każdy z 19.200 pikseli na wyświetlaczu 3,5 cala odpowiada dokładnie jednemu punktowi pomiarowemu, co zapewnia szczegółowy i pełen informacji obraz. Dzięki wysokiej czułości termicznej urządzenia, na obrazie precyzyjnie są przedstawione nawet najdrobniejsze różnice temperatur.

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Naciśnięcie jednego przycisku umożliwia aktywację funkcji „Obraz w obrazie”. Obraz termiczny jest wówczas prezentowany w bezpośrednim odniesieniu do obrazu rzeczywistego, dzięki czemu można łatwiej przyporządkować i zlokalizować wykonane pomiary. Aby lepiej uwidocznić drobne różnice temperatur lub kontrastu, użytkownicy mają do wyboru różne kolorystyki. Na życzenie urządzenie może automatycznie oznaczać punkt najniższej i najwyższej temperatury. Pozwala to m.in. szybko lokalizować poluzowane połączenia w szafach rozdzielczych. Dynamiczna skala dopasowuje się do zmierzonej wartości minimalnej i maksymalnej, ale można ją też zablokować. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji jednolitą skalę odniesienia o takiej samej wizualizacji, co jest przydatne podczas wykonywania pomiarów w pomieszczeniach o różnych temperaturach.

Urządzenie może być zasilane przy użyciu wymiennego akumulatora 12 V lub 4 baterii alkalicznych (AA), co zapewnia elastyczność działania. Obudowa kamery posiada stopień ochrony przed wodą i pyłem IP 53, dzięki czemu może być ona bezpieczne stosowana na budowie.

Źródło: BOSCH