Nowoczesny systemy rejestrowania czasu pracy

809

Podpisywanie listy obecności w firmie? RODO! Dostęp na kartę RFID? Nie tylko – to także rejestracja czasu pracy i procesów biznesowych. Oprócz powszechnego dostępu do nowych technologii ich największym plusem jest ich dostępność i coraz bardziej atrakcyjne ceny. Najnowsze fotorejestratory marki Biofinger pozwalają na rejestrację czasu pracy oraz procesów biznesowych z opcją ewidencji pracowników oraz usługą raportowania bezpośrednio do księgowości.

Praca ludzka jest coraz droższa i powinna być wyceniana właściwie. Wykwalifikowany pracownik powinien być wynagrodzony zgodnie z doświadczeniem i zaangażowaniem. Rejestracja procesów biznesowych to dobry sposób na wycenę pracy w zakresie outsourcingu.

Cenne dane

Każda firma posiada swoje cenne dane – niekiedy znajdują się one w szafie pancernej, w archiwum lub w serwerowni. Dlatego chcemy wiedzieć kto i kiedy ma do nich dostęp. Zwykły klucz też zamknie zamek, a jednak nie wiemy kto klucza używa. Karty dostępu świetnie sprawdzą się w urzędzie, małej firmie, dużej korporacji lub nawet w domu jeśli prowadzimy działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania. Rozbudowany system kontroli dostępu to dobre rozwiązanie dla firm, które cenią bezpieczeństwo danych.

Kod dostępu

Karta, brelok RFID, kod PIN, a może odcisk palca? Istnieje wiele różnych możliwości w kwestii rejestracji czasu pracy. Wspomniane sposoby to także dostęp do pomieszczeń i informacji. Możliwości rejestracji biometrycznej jest obecnie dość kontrowersyjne. Niemniej jednak nie jest jedyną możliwości i może być traktowana opcjonalnie. Pracownik zapomniał karty czy breloka? Nie szkodzi – rejestrator odczyta odcisk palca. Inną opcją jeden kod PIN.

RCP to konieczność

Przy mniejszych firmach – do 20 osób kadra zarządzająca zna wszystkich pracowników. Jednak rejestracja czasu pracy to istotna kwestia choćby ze względu na kontrolę dostępu do pomieszczeń.

Przy większych firmach zatrudniających powyżej 20-30 osób, RCP to oczywista konieczność. Nie tylko ułatwia rozliczenia księgowe czasu pracy, ale także pozwala premiować pracowników rzetelnych i kompetentnych. W korporacjach jest nieco inna kultura pracy. Niewątpliwym plusem pracy w korporacji jest standaryzacja pracy i normalizacja czynności.

Dobry system rejestracji ma wiele funkcjonalności jak na przykład ewidencja czasu pracy i możliwość raportowania bezpośrednio do działu kadr. Jeden rejestrator może obsługiwać nawet do 10 000 kart z możliwością rejestracji fotograficznej zdarzeń  oraz rejestracji statusów wyjścia i powrotu służbowego lub prywatnego.

Dobre bo polskie

Wiele technologii sprowadzamy z zagranicy. Kupujmy produkty rodzime – Biofinger tomarka rozwijana przez przez lokalną firmę, która w niczym nie ustępuje tym zagranicznym. To co decyduje o wyborze danej usługi to niejednokrotnie dobre wsparcie techniczne. Jeśli chcesz obniżyć koszty – system rejestracji czasu pracy możesz zainstalować sam. W dobie pandemii warto zadbać o swoją firmę, wprowadzić zmiany i unowocześnić stare systemy.

Autor: Magdalena Kamińska  absolwentka studiów doktoranckich Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się szeroko pojęta automatyzacją i robotyzacją. Propaguje idee Przemysłu 4.0 oraz zrównoważonego rozwoju. Jest założycielką platformy 4NETWORKERS, która ma służyć firmom Polski Północnej w tworzeniu trwałej sieci biznesowych partnerów. Jako koordynator Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja w Przemyśle promuje ciekawe rozwiązania technologiczne i innowacyjne produkty.

Źródło: WWW.4NETWORKERS.EU