Nowy uniwersalny multimetr termowizyjny – bezpieczne i sprawne kontrole

747

Szybkie rozwiązywanie problemów przy użyciu pomiaru wspomaganego podczerwienią (IGM™).

Nowy multimetr FLIR DM284 stanowi połączenie 18-funkcyjnego przemysłowego multimetru cyfrowego z pomiarem rzeczywistej wartości skutecznej i technologii pomiaru wspomaganego podczerwienią (Infrared Guided Measurement – IGM) firmy FLIR. Dzięki temu urządzenie błyskawicznie i precyzyjnie nakierowuje użytkownika na miejsca, w których występują nietypowe temperatury, pozwalając mu zachować bezpieczną odległość od tablic i szafek elektrycznych.

DM284 to najnowszy członek rodziny przyrządów IGM, która nie tylko usprawnia wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów, ale też zwiększa kompleksowość kontroli. IGM wyświetla problem z instalacją elektryczną w szerszym otoczeniu, wyraźnie wizualizując różnice temperatury. Umożliwia to wbudowana mikrokamera termowizyjna FLIR Lepton® o rozdzielczości 160 x 120 pikseli, która stanowi obecnie podstawę szeregu przyrządów termowizyjnych stosowanych przez techników.

Podczas skanowania tablic, złączy i przewodów, ta mikrokamera ułatwia dostrzeżenie potencjalnych problemów, oszczędzając użytkownikowi konieczności bezpośredniego kontaktu z badaną lokalizacją. IGM służy do wstępnej identyfikacji usterki, a inne zaawansowane funkcje, takie jak woltomierz, amperomierz itp. w mierniku FLIR DM284 wykorzystuje się do sprawdzenia i potwierdzenia diagnozy.

Wbudowane oświetlenie robocze i wskaźnik laserowy pomagają podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia i precyzyjnie wskazują lokalizację usterki na obrazie termowizyjnym. Pomiary termowizyjne i przy użyciu termopary można wyświetlać jednocześnie, przy użyciu jednej z trzech palet kolorów obrazu termowizyjnego, wybieranej za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika.

Dzięki FLIR DM284 wykonywanie badań i pomiarów jest szybsze, łatwiejsze i bardziej efektywne, a jego połączone możliwości sprawiają, że elektrycy nie muszą nosić ze sobą całej torby przyrządów potrzebnych do wykonania pełnej kontroli instalacji.  Multimetr FLIR DM284 ma klasę odporności IP54 i wytrzymuje bez uszkodzeń upadek z wysokości 3 m, ponadto jest objęty najlepszą w branży, 10-letnią gwarancją FLIR na produkt.

Przyrząd FLIR DM284 doskonale nadaje się do prowadzonych w terenie prac elektronicznych, napraw sieci energetycznych, lekkich zastosowań przemysłowych, napraw wykonywanych u klienta oraz serwisu systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Multimetr może być wyposażony w szereg akcesoriów, w tym w uniwersalne elastyczne sondy elektryczne, końcówki pomiarowe, walizkę do przenoszenia i zapasowe akumulatory.

Więcej informacji: www.kameryir.com.pl oraz www.flir.eu/DM284.