VIBstudio. Your Machinery Guardian

715

Firma EC Systems wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów stale aktualizuje swoją ofertę produktów i rozwiązań do monitoringu i diagnostyki maszyn. Nasza najnowsza propozycja – VIBstudio to inteligentna platforma przeznaczona do ciągłego monitorowania stanu technicznego, zabezpieczania przed awarią oraz diagnostyki drganiowej maszyn i urządzeń. Aktualna wersja systemu jest podsumowaniem 15-letniego doświadczenia firmy w projektowaniu i rozwoju systemów diagnostycznych dla najbardziej wymagających gałęzi przemysłu.

Platforma VIBstudio pozwala na:
»    redukcję do 70% ilości awarii i przestojów,
»    zmniejszenie do 20% kosztów utrzymania i konserwacji,
»    zwiększenie do 30% żywotności nadzorowanych maszyn.

Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb funkcjonalnych oraz możliwości finansowych Klienta. Co więcej, łatwość jego przyszłej rozbudowy pozwala rozłożyć inwestycję w czasie. Daje to unikatową korzyść biznesową pozwalającą rozpocząć od taniej wersji bazowej systemu monitorowania dla jednej maszyny poprzez stopniową jego rozbudowę w zaawansowaną platformę zdalnej diagnostyki dla całego przedsiębiorstwa.

System VIBstudio jest dostępny w trzech wersjach:
»    podstawowej (pompy, przekładnie, wentylatory, napędy),
»    dla kompresorów tłokowych,
»    dla turbin wiatrowych.

Najważniejsze cechy VIBstudio
»    monitoring, bezpieczeństwo i diagnostyka na każdą kieszeń
»    modułowa architektura i łatwość rozbudowy
»    przejrzysty i nowoczesny interfejs graficzny
»    intuicyjne zarządzanie zdarzeniami
»    wykorzystanie technologii True Data ValidatorTM oraz I3 TechnologyTM
»    bezprzerwowe przetwarzanie w czasie rzeczywistym równolegle dla każdego z kanałów
»    redukcja fałszywych alarmów
»    automatyczna diagnoza uszkodzeń
»    dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie
»    zaawansowany konfigurator kinematyki
»    kompatybilność z systemami producentów zewnętrznych

VIBstudio składa się z systemu akwizycji VIBmonitor oraz oprogramowania VIBnavigator. VIBmonitor to modułowy, wielokanałowy i autonomiczny system pracujący przy maszynie. System poprzez kondycjonowanie, wysokiej jakości akwizycję sygnałów i parametrów procesowych oraz ich ciągłą analizę monitoruje stan oraz zabezpiecza pracę maszyn. Dzięki technologii True Data ValidatorTM, weryfikacji danych w czasie rzeczywistym, automatycznym wykrywaniu stanów maszyny oraz zaawansowanym analizom diagnostycznym system skutecznie wykrywa anomalie we wczesnym stadium rozwoju oraz zdecydowanie redukuje ilość fałszywych alarmów. VIBnavigator to interfejs użytkownika platformy VIBstudio oparty o technologię I3 TechnologyTM. Służy przede wszystkim do monitorowania zdarzeń, przeglądania danych, także do konfigurowania i administracji systemem. Z jednej strony interaktywna i łatwa w obsłudze przeglądarka zapewnia intuicyjną obsługę dla operatora. Z drugiej strony dla służb utrzymania ruchu oraz diagnostów oferuje szeroką funkcjonalność z zakresu analizy i przetwarzania sygnałów. Wysoka konfigurowalność oraz automatyzacja operacji sprawiają, że weryfikacja przyczyn alarmu staje się bardzo prosta.

System VIBstudio jest dostępny w sprzedaży od września br.

więcej informacji: www.ec-systems.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię