Prawidłowe smarowanie w przemyśle

930

W technice wszędzie tam, gdzie współpracują ze sobą takie materiały jak metale albo tworzywa sztuczne, występuje tarcie i zużycie ścierne. Środki smarowe dobrane do elementu konstrukcyjnego zapobiegają zużyciu i awarii łożyska,przekładni lub łańcucha. I dokładnie w tym specjalizuje się Klüber Lubrication: w rozwoju specjalnych środków smarowych dla wszystkich gałęzi przemysłu, do wszystkich ważnych części konstrukcyjnych, do każdego trudnego zastosowania. Klüber Lubrication  – wiodący na świecie producent specjalnych środków smarowych Wszystko jedno, czy chodzi o ekstremalne temperatury, wysokie prędkości obrotowe, ekstremalne naciski czy agresywne środowisko. Dla prawe każdego wymagania Klüber Lubrication, dysponując paletę około 2000 różnych specjalnych środków smarowych w bezpośredniej sprzedaży na całym świecie, oferuje odpowiednie rozwiązanie – do tego również doradztwo i usługi serwisowe.

Gdyby nasz asortyment nie zawierał rozwiązania dla specjalnego wymagania trybologicznego Klueber we współpracy z klientem, opracuje specjalny produkt. W drodze dialogu z klientami i regularnych audytów u klientów rozpoznajemy indywidualne potrzeby i traktujemy je z najwyższym priorytetem. Ponadto wszystkie zakłady produkcyjne Klueber na całym świecie są certyfikowane według ISO/TS 16949 wzgl. ISO 9000:2000 i oceniane w drodze audytu ekologicznego. Środek smarowy – element z dodatkową korzyścią Klüber rozumie środek smarowy jako element, który przyczynia się do polepszenia działania i efektywności maszyn.

 

Środek smarowy – element z dodatkową korzyścią Klueber rozumie środek smarowy jako element, który przyczynia się do polepszenia działania i efektywności maszyn i urządzeń, lub w ogóle umożliwia rozwiązania techniczne. Dla użytkownika oznacza on również dłuższą żywotność, mniejsze zapotrzebowanie na energię, mniejszy nakład prac konserwacyjnych i zoptymalizowaną ekonomiczność maszyn i urządzeń. Środki smarowe Hightech są używane przez najróżniejsze przedsiębiorstwa, np. w elektrowniach wiatrowych, przemyśle stalowym i surowcowym, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym, ale też w wielu innych branżach.

Nasi klienci cenią sobie nasze różnorodne rozwiązania, które pomagają w sprostaniu aktualnym wymogom jak optymalizacja procesu i wzrost efektywności. Środek smarowy jako część rozwiązania ponieważ Klueber jest oferentem rozwiązań, oferujemy nie tylko wydajne oleje i smary, lecz również „inteligentne opakowanie”, które zapewnia automatyczne smarowanie urządzeń i elementów konstrukcyjnych. Oferujemy wybór asortymentu środków smarowych, który obejmuje wiele typowych zastosowań, w automatycznych dozownikach do smarowania jednopunktowego i wielopunktowego. Dostarczamy wiele z naszych specjalnych smarów i olejów w tych przemyślanych i sprawdzonych systemach, pracujących na bazie elektromechanicznej i elektrochemicznej. Mogą zostać spełnione również specjalne wymagania, o ile produkty są przetestowane i dopuszczone do stosowania w dozownikach środków smarowych – proszę po prostu zapytać doradcę Klueber.

Smarowanie automatyczne – zalety na pierwszy rzut oka

Ekonomiczność
Dzięki nie przerywanym procesom produkcyjnym idającym się planować terminom prac konserwacyjnych przestoje produkcji są redukowane do minimum. Ciągłe,bezkonserwacyjne smarowanie długookresowe i niezmiennie wysoka jakość środka smarowego umożliwia wysoką dyspozycyjność urządzeń. Ciągłe zasilanie punktów smarowania świeżym środkiem smarowym zapewnia niskie tarcie a przez to możliwie największe zmniejszenie kosztów energii. Niezawodność Automatyczne systemy smarowania Klueber umożliwiają niezawodne, czyste i precyzyjne smarowanie przez całą dobę i przez cały rok jest zapewniana przez stałe odświeżanie środka smarowego w miejscu jego zastosowania. Automatyczne smarowanie zmniejsza koszty o do 25%.

Niezawodność
Automatyczne systemy smarowania Klueber umożliwiają niezawodne, czyste i precyzyjne smarowanie przez całą dobę i przez cały rok. Dyspozycyjność urządzeń jest zapewniana przez stałe odświeżanie środka smarowego w miejscu jego zastosowania. Dzięki automatycznemu smarowaniu można uniknąć 55% awarii łożysk tocznych.

Bezpieczeństwo
Dzięki dłuższym terminom wymiany zmniejsza się częstotliwość prac konserwacyjnych i czas przebywania pracowników w miejscach zagrożeń. Przez to, dzięki zastosowaniu systemów smarowania Klüber w trudno dostępnych miejscach, zmniejsza się zagrożenie w miejscu pracy. Automatyczne smarowanie obniża ryzyko wypadku o do 90%.

 

Od niskich kosztów do wysoko zaawansowanej technologii automatyczne systemy dla każdego wyzwania.
Klueber Lubricant oferuje następujące rozwiązania:
• dowolnie wybierane okresy smarowania od 1 dnia do 24 miesięcy
• różne środki smarowe
• samowystarczalne albo sterowane przez SPS systemy smarowania (sterowanie odpowiednio do potrzeb przez sterownik programowany w pamięci)
• połączenie sprawdzonego środka smarowego Klueber i dozownika automatycznego.

————————–

Przemysł spożywczy
W przemyśle spożywczym smarowanie wpływa zarówno na bezpieczeństwo środka spożywczego jak też na koszty eksploatacyjne i wydajność. Klueber oferuje kompletny program produkcji syntetycznych środków smarowych o wysokiej sprawności, dla potrzeb przemysłu spożywczego. Wybrane środki smarowe są dostępne również w automatycznych dozownikach, które pracują w sposób czysty, niezawodny i ekonomiczny. Są przez to uwzględniane optymalnie w szczególności wysokie wymagania pod adresem higieny. Większość z tych środków smarowych jest zarejestrowana wg. NSF H1 i posiada certyfikaty ISO 21469, Halal i Kosher.

Przemysł stalowy
Otoczenie i temperatury w przemyśle stalowym stawiają twarde warunki zarówno pod adresem środków smarowych jak i ich zastosowania. Wiele punktów smarowania znajduje się w miejscach, które są trudno dostępne albo są szczególnym wyzwaniem ze względów bezpieczeństwa. Po części można je smarować tylko na postoju urządzenia, co naturalnie nie jest pożądane. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności i dyspozycyjności Klüber Lubrication</e m> oferuje nie tylko odpowiedni środek smarowy, lecz również praktyczne rozwiązanie jego nanoszenia w formie automatycznego dozownika.

Przemysł surowców kopalnych
Ekstremalne temperatury, obciążenie ciągłe przez cały rok,  tony pyłu cementowego – takie ekstremalne warunki są codziennością w przemyśle cementowym na całym świecie. Klüber Lubrication oferuje środki smarowe dla wszystkich obszarów zastosowań w cementowniach. Dziesięciolecia doświadczeń pokazały, że prawidłowe smarowanie zmniejsza zużycie i koszty i pozwala na niezawodną pracę maszyn. Rozmieszczone na dużej przestrzeni punkty smarowania, które są trudno dostępne albo stanowią szczególne zagrożenie dla pracowników, można przy pomocy dozowników automatycznych smarować trwale i niezawodnie małym nakładem pracy.

Przemysł chemiczny i farmaceutyczny
Szczególnie w tych przemysłach są stawiane wysokie wymagania pod adresem środków smarowych i bezpieczeństwa – jest wymagane przestrzeganie surowych dyrektyw. Ryzyka skażenia należy bezwarunkowo unikać – automatyczne dozowniki są tutaj optymalnym rozwiązaniem. Dodatkowo dokładne i automatyczne dozowanie pomaga w dotrzymywaniu wytycznych licznych dyrektyw. Szczególnie dla przemysłu farmaceutycznego Klueber oferuje szeroki program środków smarowych posiadających rejestrację NSF H1. Środki smarowe jak też ich produkcja są certyfikowane według ISO 21469.

Klüber Lubrication  Polska Sp. z o.o.
ul. Wierzbięcice 44a
61-558 Poznań
Tel.: +48 61 8 700 790
Fax: +48 61 8 793 805

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię