Zebra Technologies dodaje nowe narzędzia głębokiego uczenia do oprogramowania Aurora Machine Vision

156

Zebra Technologies Corporation, wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosiła wdrożenie zaawansowanych funkcji AI, które ulepszają oprogramowanie do wizyjnego przetwarzania obrazu Aurora. Funkcje te wprowadzą możliwość uczenia głębokiego do skomplikowanych przypadków zastosowania inspekcji wizualnej.

Według badania Zebra 2024 Manufacturing Vision Study, 61% liderów branży produkcyjnej na całym świecie spodziewa się, że sztuczna inteligencja będzie napędzać wzrost firm do 2029 roku. W innym raporcie firmy Zebra Technologies na temat sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej stwierdzono, że głębokie uczenie już jest wykorzystywane w całym łańcuchu dostaw w tym sektorze. Użytkownicy chcą jednak, aby sztuczna inteligencja robiła więcej, zatem wprowadzane funkcje odpowiadają na potrzeby branży przemysłowej.

Pakiet oprogramowania Aurora firmy Zebra Technologies z narzędziami do głębokiego uczenia zapewnia wydajne rozwiązania do kontroli wizualnej. Rozwiązanie wesprze konstruktorów maszyn i linii produkcyjnych oraz inżynierów, programistów i analityków danych w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i półprzewodnikowej, spożywczej i napojów oraz opakowaniowej. Pakiet zawiera funkcje rozpoznawania tekstu (OCR) oparte na głębokim uczeniu, które nie wymagają kodowania. Z kolei interfejsy działające na zasadzie „przeciągnij i upuść” oraz obszerne biblioteki pozwalają użytkownikom tworzyć rozwiązania dla złożonych przypadków użycia, z którymi nie radzą sobie tak dobrze tradycyjne systemy oparte na regułach.                                      

                                                                 Zebra Auroa Vision Studio

„Producenci z różnych branż borykają się z długotrwałymi problemami związanymi z jakością. Dodatkowo firmy z sektora motoryzacyjnego i elektroniki mierzą się również z nowymi wyzwaniami związanymi z postępem w dziedzinie materiałów” – powiedział Donato Montanari, Vice President and General Manager, Machine Vision w Zebra Technologies. – „Poszukują oni nowych rozwiązań, które uzupełnią i rozszerzą ich obecny zestaw narzędzi o funkcje AI potrzebne do skuteczniejszej kontroli wizualnej, szczególnie w skomplikowanych przypadkach użycia”.

Aurora Design Assistant™

Użytkownicy zintegrowanego środowiska programistycznego Aurora Design Assistant firmy Zebra Technologies mogą tworzyć aplikacje poprzez konstruowanie i konfigurowanie schematów blokowych zamiast pisania tradycyjnego kodu programistycznego. Oprogramowanie umożliwia również projektowanie dla tych aplikacji interfejsu typu człowiek-maszyna (HMI) opartego na przeglądarce internetowej.

Oprogramowanie zawiera teraz funkcję głębokiego uczenia służącą do wykrywania obiektów i najnowszą wersję aplikacji dołączonej do Aurora, czyli Imaging Copilot z dedykowanym obszarem roboczym do szkolenia modelu głębokiego uczenia w zakresie wykrywania obiektów. Oddzielne dodatki są dostępne do trenowania modelu głębokiego uczenia z kartą GPU NVIDIA i uruchamiania modelu głębokiego uczenia w celu przeprowadzenia wnioskowania lub przewidywania odpowiednio na GPU NVIDIA i zintegrowanym GPU Intel.

                                                             Zebra Auroa Vision Studio 

Aurora Vision Studio™

Inżynierowie zajmujący się wizją maszynową i komputerową korzystający z Aurora Vision Studio mogą szybko tworzyć, integrować i monitorować potężne aplikacje wizji maszynowej. Zaawansowane i niezależne od sprzętu oprogramowanie zapewnia intuicyjne środowisko graficzne do tworzenia zaawansowanych aplikacji wizyjnych bez konieczności pisania pojedynczej linii kodu. Posiada kompleksowy zestaw ponad 3000 sprawdzonych i gotowych do użycia filtrów, co umożliwia inżynierom wizji maszynowej i komputerowej projektowanie niestandardowych rozwiązań w prostym, trzystopniowym przepływie pracy: zaprojektuj algorytm, stwórz niestandardowy lokalny interfejs HMI lub internetowy interfejs HMI i wdróż go na urządzeniu przemysłowym opartym na komputerze PC.