Zebra Technologies wprowadza nowe czujniki środowiskowe dla lepszego transportu żywności i leków

242

Operatorzy produkcyjni, transportowi i logistyczni mogą obecnie zmaksymalizować swoją produktywność i bezpieczeństwo wrażliwych towarów dzięki bardziej wydajnemu sprzętowi od amerykańskiej firmy Zebra Technologies. Jest to odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie ze strony partnerów i samych konsumentów.

Zebra Technologies Corporation  wprowadziła właśnie na rynek nową linię czujników środowiskowych. Nowatorskie rozwiązanie, obejmujące nowy czujnik ZS300, mostek ZB200 i aplikację Android Sensor Discovery, jeszcze bardziej rozszerza możliwości Zebra w zakresie przekształcania zagrożeń w przystępne w odbiorze obserwacje.

Dzięki nowym czujnikom, producenci, hurtownicy, operatorzy transportowi i logistyczni z branży spożywczej, farmaceutycznej i opieki zdrowotnej otrzymują oparty na chmurze wgląd w szereg danych. To między innymi monitorowanie temperatury i wykrywanie zmian wilgotności. Dzięki temu wdrożeniu będą mieli pewność, że produkty były utrzymywane w odpowiednich warunkach w całym łańcuchu dostaw. Czujniki pomagają poprawić rentowność, umożliwiając użytkownikom podejmowanie działań naprawczych w czasie rzeczywistym, aby zmaksymalizować wydajność.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością zaoferowania najnowszej rodziny czujników, aby zaspokoić zapotrzebowanie na korzystny dla wszystkich monitoring łańcucha dostaw i wgląd w dane” – powiedział Tony Cecchin, wiceprezes i dyrektor generalny, Supplies and Sensors, Zebra Technologies. „Czujnik elektroniczny ZS300 rozszerza nasze portfolio, obejmujące wskaźniki wizualne, także z możliwością zadruku, zapewniając klientom możliwość podejmowania inteligentnych decyzji biznesowych, ograniczania odpadów i zwiększania wydajności.”

Odpowiedź na potrzeby rynku – wnioski z badania

Specjaliści firmy Zebra przeanalizowali potrzeby swoich klientów w zakresie ciągłego monitoringu obsługi przedmiotów wrażliwych, zwłaszcza w branży spożywczej, farmaceutycznej i opiece zdrowotnej. To właśnie tutaj liczy się bezpieczne transportowanie produktów w całym łańcuchu dostaw. Nowy czujnik elektroniczny ZS300 odpowiada na wyzwania związane z rosnącymi obawami konsumentów o to, czy leki lub żywność mogły ulec uszkodzeniu podczas transportu. Oferujemy bezpieczną platformę w chmurze, która ułatwia rejestrację temperatury w wielu różnych aplikacjach i systemach ewidencji. Co istotne, czujniki aktualnie są dostępne w opakowaniach zbiorczych ulegających biodegradacji.

Tylko czterech na dziesięciu decydentów branży farmaceutycznej zapytanych w badaniu Zebra Pharmaceutical Supply Chain Vision Study stwierdziło, że ufa podmiotom zatrudnionym w łańcuchu dostaw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dostaw leków. Z kolei według badania Zebra Food Safety Supply Chain Vision Study tylko średnio 37% decydentów i 20% konsumentów ma pełne zaufanie do branży w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywności i napojów. Zebra jest liderem rynku w dziedzinie śledzenia transportu środków trwałych, a to rozwiązanie dodatkowo zwiększa możliwości i funkcjonalność komputerów przenośnych i tabletów firmy. Dane mogą być zbierane z urządzeń, aby zapewnić natychmiastowy wgląd w ekspozycję przesyłek na temperaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię