Wynajem odzieży roboczej – daj mu szansę!

42
Z artykułu dowiesz się czemu kompleksowość wynajmu ubrań roboczych jest jej główna zaletą. Jakie usługi oprócz wynajmu odzieży możesz dostać w pakiecie (a jest ich wiele) i na jakie zniżki możesz liczyć.

Odpowiednia odzież robocza pracowników zwiększa ich komfort pracy i bezpieczeństwo, chociaż jej zapewnienie bywa niekiedy wymagającym przedsięwzięciem logistycznym. Na rynku można znaleźć wielu producentów ubrań roboczych zachęcających do wybrania swojej oferty. Strony internetowe krzyczą do nas promocjami na kolejne elementy garderoby roboczej, z menu rozwijają się coraz dłuższe listy oferowanych produktów. A na biurku zalegają nieprzejrzane katalogi z asortymentem BHP z ostatnich spotkań. 

Czy zdajemy sobie sprawę, że na wybraniu odpowiedniej oferty odzieży roboczej nasze działania się nie skończą? Musimy przecież zadbać o pranie takich ubrań, naprawę czy odpowiednie przechowywanie. Taka logistyka może zwiększyć budżet, który pierwotnie chcieliśmy przeznaczyć tylko na zakup odzieży BHP. Dlatego warto zastanowić się nad opcją wynajmu ubrań roboczych, coraz popularniejszą na polskim rynku. 

Co daje wynajem odzieży roboczej?

Główną zaletą wynajmu ubrań roboczych jest jej kompleksowość. 

Jeśli zdecydujemy się na leasing to w pakiecie dostaniemy odbiór brudnych ubrań z naszego miejsca pracy, profesjonalne pranie przemysłowe i naprawę. Na koniec odzież zostaje dostarczona pod wskazany adres i trafia do skrytki przypisanej konkretnemu pracownikowi. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego warto rozważyć wynajem odzieży, a mianowicie brak konieczności wypłaty ekwiwalentu za pranie i konserwację ubrań roboczych swoim pracownikom.

Wybór odzieży roboczej

Na początku podczas spotkania z doradcą, klient  wybiera odzież dostosowaną do swojej branży.  Bardzo istotne jest, by dobrać odpowiedni rodzaj ubrania do stanowiska pracy np. trudnopalną, antystatyczną, czy odporną na działanie kwasów. Można także zdecydować się na odzież multinorm, która spełnia szereg norm BHP jednocześnie, zabezpieczając użytkownika przed różnymi zagrożeniami. W zależności od potrzeb na rynku dostępne są już gotowe modele lub można uszyć ubranie według ustalonego  wzoru. 

Pranie przemysłowe

Brudna odzież robocza jest odbierana ze wskazanego miejsca, następnie nadawany jest jej specjalny, indywidualny numer przypisany do konkretnego pracownika. Taki numer  ułatwia ewidencję oraz zapobiega gubieniu kompletów ubrań. Profesjonalne pranie oprócz doczyszczenia usunie również bakterie i inne patogeny. Na koniec wyprana i wysuszona  odzież jest zawożona w umówioną lokalizację. 

 Naprawa kompletów odzieży

Każde ubranie po pewnym czasie użytkowania może potrzebować lekkiej odnowy. Łatanie rozdarć, przyszywanie guzików, wzmacnianie szwów to w tym przypadku podstawowe naprawy. Wybierając opcję wynajmu odzieży roboczej nie musimy martwić się stanem ubrań pracowników, gdyż to firma obsługująca nasze zlecenie nad tym czuwa. Za każdym razem po praniu odzież jest odnawiana. Jeżeli potrzebna będzie naprawa ubrania, które jest akurat noszone przez pracownika to dostaniemy nowy komplet, a ten wymagający poprawy zostanie odebrany i zreperowany. 

Ulga PFRON

W Polsce jest niewiele firm (np. 4Workers sp. z o.o.), które są w stanie udzielić ulg w zakresie składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy korzystaniu z wynajmu i serwisu odzieży roboczej. Warto przejrzeć propozycję właśnie takiej firmy, bo można zyskać nawet do 40% zniżki na te usługi. 

Firma, która oferuje wynajem i serwis odzieży roboczej odciąża pracowników, wspomaga kadrę odpowiedzialną za sektor BHP oraz pomaga regulować koszty. 

Wybierając wynajem i serwis odzieży roboczej nie ma żadnych dodatkowych i ukrytych wydatków. Klient płaci tylko za pakiet usług i wynajętą odzież, a stałe miesięczne koszty leasingu na pewno ułatwią mu długoterminowe planowanie budżetu.

Więcej informacji:

4WORKERS sp. z o.o.
ul. Zielona 26
42-360 Poraj (woj. śląskie)

Tel.: +48 500 000 390
E-mail: kontakt@4workers.com.pl
www: www.4workers.com.pl