Jak wybrać kompaktową kamerę termowizyjną?

183

Kluczowe czynniki przy wyborze najodpowiedniejszej kamery termowizyjnej do przechowywania w torbie narzędziowej często sprowadzają się do zamierzonego zastosowania kamery i tego, jak często planuje się jej używać. W końcu ceny kamer termowizyjnych FLIR do użytku domowego, komercyjnego i przemysłowego mogą wahać się od kilkuset dolarów do wysokich pięciocyfrowych kwot ze znacznymi skokami wydajności pomiędzy nimi. Odpowiednia ręczna kamera termowizyjna zapewni funkcje i możliwości, których potrzebuje użytkownik, w cenie, na którą może sobie pozwolić.

Ponieważ istnieją dziesiątki specyfikacji, które można porównać między kamerami, ważne jest, aby zrozumieć, które z nich mogą być najbardziej pomocne przy ocenie różnych serii kamer termowizyjnych oferowanych przez FLIR.

Oto cztery najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę:

Rozdzielczość: Ogólnie rzecz biorąc, im niższy koszt kamery, tym niższa rozdzielczość. Nawet przy niższej rozdzielczości kamery te mogą być skuteczne w bliskiej odległości, aby zbadać łatwo dostępne cele, ale będą miały trudności z zapewnieniem skutecznych szczegółów wizualnych niezbędnych do podejmowania znaczących decyzji w przypadku bardzo małych celów lub tych oddalonych o wiele metrów.

Ostrość: Kamery z niższej półki mają zazwyczaj stałą ostrość, która wymaga od użytkownika poruszania kamerą w celu uzyskania wyraźnego obrazu. Może to stanowić problem, jeśli zadanie wymaga precyzyjnych pomiarów. Nieostry obraz oznacza mniej dokładny pomiar temperatury, niezależnie od rzeczywistej rozdzielczości termicznej danej kamery.

Pole widzenia (FOV): W przypadku pracy z bliska, obiektyw o szerokim kącie widzenia (45° lub więcej) będzie bardziej przydatny niż teleobiektyw (zazwyczaj 12° lub 6°), który jest przeznaczony głównie do pracy z większej odległości. Dla tych, którzy wymagają zarówno bliskiej, jak i dalekiej inspekcji, urządzenie z wymiennymi obiektywami zapewnia największą użyteczność.

Bateria: Czas czuwania baterii, oczekiwana żywotność baterii przy ciągłym użytkowaniu oraz możliwość szybkiej wymiany baterii – wszystko to należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Dla tych, którzy wymagają szybkiego użycia kamery termowizyjnej tylko raz na kilka tygodni, czas czuwania będzie miał pierwszeństwo. Z kolei ci, którzy oczekują, że kamera będzie używana przez cały dzień, mogą chcieć długiego czasu pracy baterii i możliwości łatwej wymiany baterii w celu nieprzerwanej pracy.

Mając to na uwadze, poniżej znajdują się trzy modele ręcznych kamer termowizyjnych z cenami i funkcjami, które mogą służyć jako dobry punkt wyjścia do określenia najbardziej odpowiedniej kamery do własnych potrzeb: FLIR E96, FLIR E8 Pro i FLIR C5.

E96 oferuje to, co najlepsze ze wszystkich światów

Ponieważ rozdzielczość może często odgrywać największą rolę w cenie danej kamery, ważne jest, aby zastanowić się nad rodzajem wymaganej rozdzielczości, a poza tym nad możliwością ustawienia ostrości kamery w celu sprawdzenia punktów zainteresowania zarówno blisko, jak i daleko.

FLIR E96 oferuje najlepszą rozdzielczość dla ręcznej kamery termowizyjnej z uchwytem pistoletowym. Jest to również pierwsza kamera termowizyjna o rzeczywistej rozdzielczości 640 × 480 dostępna w cenie 12 599 Eur w tej obudowie. W końcu więcej pikseli oznacza więcej szczegółów, zapewniając możliwość uzyskania dokładniejszych pomiarów temperatury za każdym razem dla wszystkich rodzajów celów.

Aby w pełni wykorzystać tę rozdzielczość, kamera E96 oferuje szereg wymiennych obiektywów, które mogą być automatycznie kalibrowane i zapewniają dynamiczne opcje ustawiania ostrości. Dzięki trzem opcjonalnym obiektywom FLIR AutoCalTM , od teleobiektywu (14°) do szerokiego kąta (42°), kamera oferuje najbardziej kompletne pokrycie dla inspekcji z bliska i daleka.

Co więcej, E96 posiada system wymiennych akumulatorów o dużej pojemności, aby zapewnić jak największą elastyczność podczas całodziennego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię