Oprogramowanie jako usługa (SaaS) zrewolucjonizuje konserwację predykcyjną w systemach napędzanych silnikami – Interact Analysis

123

Dogłębna analiza rynku konserwacji predykcyjnej przeprowadzona przez Interact Analysis przewiduje boom w tym sektorze, napędzany pojawieniem się inteligentnych czujników zdolnych do monitorowania kluczowych części systemu napędzanego silnikiem, które nie są objęte starszymi urządzeniami i metodami konserwacji. Zaawansowane inteligentne czujniki umożliwią dostarczanie opłacalnych pakietów usług konserwacji predykcyjnej opartych na chmurze z wykorzystaniem modelu biznesowego SaaS.

Raport pokazuje, że rynek konserwacji predykcyjnej w 2019 r. wyniósł 117,5 mln USD, w dużej mierze składając się ze starszych produktów konserwacji predykcyjnej, takich jak przenośne urządzenia monitorujące. Wiele z tych urządzeń utrzyma silny wzrost w nadchodzącej dekadzie, ale będą one wykorzystywane w połączeniu z nowymi technologiami, takimi jak inteligentne czujniki, które napędzają oczekiwany wzrost wartości rynkowej technologii konserwacji predykcyjnej, do prawie 1 miliarda dolarów w 2024 roku. Znaczący spadek cen pojemnościowych systemów mikroelektromechanicznych (MEMS) stosowanych w inteligentnych czujnikach będzie jednym z czynników napędzających ten rynek.

Inteligentne czujniki, które zazwyczaj monitorują dźwięk, temperaturę i wibracje, mogą nie dostarczać tak szczegółowych danych, jak niektóre starsze urządzenia, ale mają znaczące zalety.Podczas gdy większość starszych urządzeń jest podłączona do silników, IA przewiduje, że do 2024 roku tylko 53% inteligentnych czujników będzie podłączonych do silników. Reszta będzie przymocowana do innych komponentów maszyn, które również podlegają zużyciu w codziennym użytkowaniu.Oznacza to, że zastosowanie konserwacji predykcyjnej będzie znacznie bardziej rozpowszechnione w fabrykach przyszłości.

Blake Griffin, główny analityk ds. konserwacji predykcyjnej w Interact Analysis, mówi: „Technologia inteligentnych czujników w połączeniu z możliwościami IIoT daje producentom komponentów i konstruktorom maszyn OEM możliwość oferowania użytkownikom końcowym pakietu usług predykcyjnych. Dla większości dostawców usług konserwacji predykcyjnej logicznym modelem biznesowym będzie oprogramowanie jako usługa.Dodatkową zaletą SaaS jest to, że łączy wszystkie technologie w ramach jednego rozwiązania – eliminując w ten sposób obawy dotyczące własności danych. Dodatkowo, postępy w dziedzinie wbudowanego uczenia maszynowego poprawią zdolność konserwacji predykcyjnej do instalowania w nowych lub niestandardowych aplikacjach, które są mniej zrozumiałe, co dodatkowo napędza wzrost”.

Adrian Lloyd, CEO Interact Analysis, dodaje:„Nowoczesna technologia predykcyjnego utrzymania ruchu znajduje się obecnie na początku trajektorii wykładniczego wzrostu.Teraz jest ważniejszy niż kiedykolwiek czas dla dostawców, aby zrozumieć kluczowe trendy w grze, aby mogli pracować nad zdobyciem swojego udziału w tym rynku – prognozuje się, że do 2024 r. będzie on wart prawie 1 miliard dolarów”.

Źródło: Interact Analysis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię