Podsumowanie 14. Międzynarodowych Targów SYMAS® i MAINTENANCE.

254

Za nami niesamowicie udana 14. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, które odbyły się 18 i 19 października 2023 r. w EXPO Kraków. W wydarzeniu udział wzięło 139 wystawców oraz 3291 zwiedzających. Wystawcy nie kryją zadowolenia z jakości odbytych spotkań i już podczas tegorocznej edycji rezerwowali stoiska na przyszły rok.


Targi SYMAS® i MAINTENANCE są jedynym wydarzeniem w Polsce, gdzie prezentowana są rozwiązania dla materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu, co docenia wielu gości.

Branża się zmienia, ale wiemy, jak się dostosować

Branża przemysłowa nieustannie ewoluuje, a obecność na targach pozwoliła dostawcom i klientom porozmawiać bezpośrednio, otwarcie i bez pośpiechu.

– Z mojej perspektywy spotkania na żywo są bardzo ważne, ponieważ jesteśmy w stanie się wtedy poznać, porozmawiać z klientami, dowiedzieć się jakie mają dokładnie problemy. Niektórych rzeczy po prostu nie mówi się zdalnie, łatwiej porozmawiać na żywo. Sprzedajemy systemy cyfrowe, raczej lubimy się spotkać z kimś twarzą w twarz – powiedział Dominik Lubera, Manager produktu CMMS w firmie Profesal.

 Targów SYMAS®  i MAINTENANCE

Podobnego zdania jest Marcin Lenart, Sales Manager w firmie RGB Elektronika – wiemy, że na co dzień każdy z nas jest zabiegany – problemy z awariami, problemy z przestojami na produkcji. Wtedy nie ma czasu na to, żeby wypracować jakieś rozwiązania, ale tutaj możemy się spotkać. Możemy porozmawiać i zastanowić się, co razem możemy zrobić, żeby naszym klientom pracowało się lepiej i te przestoje były jak najkrótsze.

Przemysł to nie tylko maszyny, ale również ludzie. Specjaliści zdają sobie sprawę, że ciągłe doskonalenie jest kluczem do sukcesu. Jak mówi Weronika Maciak, Specjalistka ds. Obsługi Klienta w firmie EMT-System – największe wyzwania w branży to przede wszystkim podnoszenie swoich kwalifikacji, ponieważ rynek rozwija się coraz bardziej dynamicznie i trzeba podnosić swoje kwalifikacje, żeby być coraz lepszym w tym, co się robi. Targi to przede wszystkim możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z różnymi firmami, które też informują nas o swoich potrzebach. Dzięki temu my lepiej wiemy, jak odpowiadać na potrzeby firm, które są
w przemyśle.

Praktyczne warsztaty, pokazy w strefie podsufitowej i ogrom wiedzy

Wystawcy docenili możliwość prezentacji swoich usług także w formie warsztatów oraz praktycznych pokazów. Jak mówi Jakub Hasa, Kierownik Sprzedaży Usług Serwisowych w firmie SEW-EURODRIVE – lubimy być na Targach SYMAS® i MAINTENANCE, dlatego że poprzez praktyczne warsztaty, które realizujemy właściwie co godzinę, ściągamy tutaj sporą rzeszę zainteresowanych i możemy dzielić się naszym doświadczeniem.

Na Targach SYMAS® i MAINTENANCE swój targowy debiut miała firma Masters of Altitude specjalizująca się w usługach alpinistycznych dla przemysłu. Firma w pełni wykorzystała potencjał targów – oprócz aktywnych rozmów na stoisku, doświadczone alpinistki kilka razy dziennie prezentowały usługi w strefie podsufitowej, m.in. w zakresie ratownictwa alpinistycznego, a także pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów na scenie targowej eksperci prezentowali wiele ciekawych zagadnień związanych zarówno z naprawą wybranych urządzeń, jak również optymalizacją kosztów i procesów produkcyjnych w projektowanie budynków czy kompetencjami pracowników w erze przemysłu 4.0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię