Zestaw do monitorowania wibracji i temperatury w warunkach przemysłowych

352

Nowy zestaw FLIR SV87-KIT oferuje tanie, łatwe w konfiguracji i zdalne rozwiązanie do wykrywania wibracji i temperatury w cyklu 24/7. Często zanim maszyny przemysłowe zaczną wykazywać problemy wymagające natychmiastowej konserwacji ich początki można wykryć dzięki niewielkim zmianom wibracji. Dlatego pierwszym elementem skutecznego monitorowania stanu jest połączenie zdalnego monitorowania wibracji i wykrywania zmian temperatury.

Zakłady produkcyjne, od papierni, przez przetwórców żywności i napojów po przemysł naftowy i gazowy, korzystają z całodobowego zdalnego monitorowania stanu krytycznej infrastruktury i maszyn. Dzięki połączeniu możliwości wykrywania wibracji i temperatury firmy FLIR branże mają teraz kompletny zestaw rozwiązań, które maksymalizują wydajność produkcji, poprawiają bezpieczeństwo pracowników i obniżają koszty operacyjne.

Wykrywanie wibracji nie tylko zapewnia wczesne ostrzeżenie, pomagając wyeliminować problemy związane z konserwacją, zanim się pojawią, ale także umożliwia personelowi ustalenie priorytetów i usprawnienie harmonogramu konserwacji, aby zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym skróceniu czasu przestojów. Jednak tradycyjne przewodowe systemy ciągłego monitorowania drgań mogą być drogie, nie zawsze aktualne i kłopotliwe w instalacji.

FLIR SV87-KIT ™ jest tani, łatwy w konfiguracji i można go zainstalować na dowolnej powierzchni. Oferując bezprzewodową łączność z siecią Wi-Fi zapewnia personelowi możliwość śledzenia zmian drgań i ciepła w czasie rzeczywistym, zapewniając wgląd operacyjny w celu przewidywania potencjalnie poważnych problemów przed wystąpieniem awarii.

Źródło: www.kameryir.com.pl