Zobacz doroczny raport World Robotics Report opublikowany przez IFR

934

World Robotics Report publikowany corocznie przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR) został zaprezentowany wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez IFR na odbywającym się dwa razy do roku World Robot Summit trwającym obecnie w Tokio.

Wśród głównych ustaleń znajduje się stały wzrost inwestycji w roboty przemysłowe – światowa sprzedaż robotów przemysłowych podwoiła się w latach 2013-2017 (114%) a prognozy na kolejne trzy lata (2018-2021) szacują średni roczny wzrost sprzedaży na całym świecie na poziomie 14%.

„Podobnie jak w przypadku poprzednich raportów IFR, ustalenia obecnego są zgodne z doświadczeniami Universal Robots. Także dostrzegamy istotne zainteresowanie i chęci automatyzacji procesów oraz to, że coraz więcej przedsiębiorstw – niezależnie od ich wielkości – uzyskuje korzyści płynące ze stosowania robotów w środowiskach produkcyjnych” – stwierdził Esben Østergaard, współzałożyciel i CTO firmy Universal Robots.

W raporcie z 2018 roku IFR wyróżnia wiele przełomowych technologii, takich jak koncepcja współpracy ludzi z maszynami oraz łatwość programowania robotów, które przyczynią się do podnoszenia wydajności produkcji i rozszerzania zakresu zastosowań robotów.

„Robotyzacja pomaga utrzymać stałą jakość i poprawia powtarzalność przepływu pracy. Roboty współpracujące, będące istotą współpracy człowieka z maszyną, są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ współpracują z pracownikami, a nie ich zastępują. Zdecydowanie obserwujemy wzrastający popyt na produkty, które zawierają zarówno element “ludzkiej kreatywności”, jak i ustandaryzowanej wysokiej jakości” – stwierdził Esben Østergaard.

Universal Robots od zawsze stawiał na łatwość programowania – jest to jeden z czynników, który umożliwił firmie bycie liderem na rynku robotów współpracujących.

„Od samego początku zależało nam na tym, aby użytkownicy rozumieli sposób działania i programowania naszych cobotów – to leżało u podstaw naszego DNA. Pod pojęciem „współpracujący” rozumiemy właśnie łatwość obsługi i integracji. To właśnie wyróżnia nas spośród konkurencji i cieszę się, że IFR właśnie tę cechę podkreśla jako przełomową – zgadzam się z tym całkowicie” – dodaje Esben Østergaard.

W raporcie wskazywany jest rosnący popyt na automatyzację z wykorzystaniem robotów szczególnie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i metalowej. Pięć głównych rynków – Chiny, Japonia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Niemcy – reprezentuje 73% łącznego wolumenu sprzedaży w 2017 roku, co pokrywa się z doświadczeniami firmy Universal Robots na tych rynkach.

Więcej informacji na temat World Robotics Report 2018 opublikowanego przez IFR można znaleźć tutaj.

Źródło: IFR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię