Firma Clarins nawiązała współpracę z Dassault Systèmes w celu poprawy poziomu wydajności w dwóch francuskich zakładach produkcyjnych

177

Firma Dassault Systèmes  poinformowała, że Clarins Group – rodzinna firma kosmetyczna o zasięgu globalnym – wybrała rozwiązania Dassault Systèmes do przekształcenia swoich operacji produkcyjnych. W ten sposób grupa przygotowuje się do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych dla swojego portfolio produktów do pielęgnacji skóry, makijażu, spa i wellness.

Clarins wdroży rozwiązanie branżowe „Perfect Production” od Dassault Systèmes, które oparte jest na platformie 3DEXPERIENCE. Umożliwia ono firmie wykorzystanie aplikacji DELMIA Apriso do usprawnienia i zwiększenia wydajności procesów wytwórczych w istniejącym zakładzie produkcyjnym pod Paryżem oraz w ultra nowoczesnej, nowej fabryce o wysokiej jakości środowiskowej (HQE), która ma zostać uruchomiona w Troyes we Francji pod koniec 2024 roku. Dassault Systèmes zapewnia Clarins ujednolicone, elastyczne i wydajne rozwiązanie do zarządzania operacjami produkcyjnymi. Narzędzie to pozwoli optymalizować zasoby, wdrażać najlepsze praktyki i harmonizować procesy od etapu planowania do realizacji, uwzględniając przy tym jednocześnie specyficzne możliwości każdego zakładu.

„W ramach swojej globalnej strategii rozwoju Grupa Clarins buduje drugą fabrykę we Francji. To najnowocześniejszy zakład pod kątem zrównoważonego rozwoju i doskonałości operacyjnej. Projekt ten jest zgodny z ambitną i kompleksową mapą działań wytyczoną przez Przemysł 4.0. Szukaliśmy globalnego rozwiązania produkcyjnego, które wesprze nas w usprawnianiu oraz zarządzaniu produkcją, logistyką i utrzymaniem, a także w synchronizacji materiałów magazynowych. Rozwiązania Dassault Systèmes, dzięki rozległej wiedzy firmy na temat naszej branży, pozwolą nam na realizację naszej strategii” – powiedział Denis Martin, Business Support Transformation Officer w Clarins.

Clarins wykorzysta „Perfect Production” do zapewnienia rentownego wzrostu swojej działalności przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej jakości produktu. Prawie 400 użytkowników będzie wykorzystywać to rozwiązanie do zwiększania produktywności i jakości. Przejście na cyfrowe środowisko pracy oraz uzyskanie wglądu w operacje w czasie rzeczywistym pozwoli pracownikom monitorować wydajność i usprawniać procesy.

„Decyzja firmy Clarins o wdrożeniu rozwiązań Dassault Systèmes w celu cyfrowej transformacji procesów produkcyjnych pozwala połączyć 70-letnie doświadczenie marki tworzącej kosmetyki premium z naszymi sprawdzonymi rozwiązaniami, które bazują na najlepszych praktykach w branży” – powiedział Benoit Dauchin, Vice President, Consumer Packaged Goods & Retail Industry w Dassault Systèmes.  „Clarins może zwiększyć produktywność i skalować swoje operacje zachowując jakość produktów, które sprawiły, że ta innowacyjna firma stałą się rozpoznawalną oraz szanowaną marką na całym świecie”

 

Źródło: 3DS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię