Firma Emerson prezentuje nowy kompaktowy i wytrzymały komputer przemysłowy zaprojektowany z myślą do łączenia hali przemysłowej z chmurą

132

Firma Emerson ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty nowy komputer przemysłowy marki PACSystems™ serii IPC 2010 (Industrial PC). Ten wytrzymały komputer przemysłowy został zaprojektowany do obsługi szerokiej gamy aplikacji automatyzacji produkcji maszyn oraz części w automatyzacji procesów dyskretnych. To nowe rozwiązanie przeznaczone jest do obsługi zakładów produkcyjnych i konstruktorów maszyn OEM, którzy potrzebują wytrzymałego, kompaktowego i trwałego komputera przemysłowego do wsparcia w swoich zakładach Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) oraz innych inicjatyw z zakresu transformacji cyfrowej.

Komputer IPC 2010 rozwiązuje ten problem, wstępnie ładując przemysłową platformę brzegową PACEdgeTM i elementy oprogramowania Movicon.NExTTM SCADA, pomagając użytkownikom szybko uruchamiać aplikacje za pomocą konfiguracji opartej na przeglądarce internetowej. Uwzględniono przepisy dotyczące utrzymywania aktualizacji oraz pasywnej konserwacji platformy oprogramowania, minimalizując wysiłek użytkownika przy jednoczesnej maksymalizacji niezawodności.

Dzięki przemysłowej wersji systemu Linux oraz łączności szeregowej i Ethernet, IPC 2010 może być używany jako brama komunikacyjna w różnych topologiach, a także jednocześnie lub oddzielnie jako brzegowe urządzenie obliczeniowe. Użytkownicy mogą zastosować IPC 2010 jako elastyczny konwerter protokołów – i do realizacji wielu innych funkcji obliczeniowych – w wielu rolach IIoT, na brzegu sieci, konwergencji OT/IT, wizualizacji HMI, łączności SCADA i cyfrowej transformacji.

Zarówno hardware, jak i oprogramowanie zostały zaprojektowane z myślą o możliwości adaptacji, uniwersalności i skalowalności, zapewniając przy tym znormalizowane i ujednolicone doświadczenie użytkownika (UX), które jest łatwe w użyciu, wydajne i wspierane przez Emerson. Kompaktowa konstrukcja IPC 2010 charakteryzuje się najszerszym zakresem temperatur roboczych spośród wszystkich pasywnie chłodzonych komputerów IPC, niskim poborem mocy wynoszącym zaledwie cztery waty oraz wytrzymałą obudową, dzięki czemu można go zainstalować praktycznie w każdym miejscu.

IPC 2010 oferuje korzystny stosunek ceny do wydajności, bez bieżących rocznych kosztów licencji ani opłat za aktualizacje ogólne, czy też aktualizacje związane z cyberbezpieczeństwem. W dowolnym momencie można dodać lub aktywować dodatkowe funkcje, takie jak Movicon Connext© lub WebHMI.

„Wielu klientów przechodzących cyfrową transformację chce zacząć od małych kroków i zdobyć zaufanie, szukając wartości w aplikacjach brzegowych”, powiedział William Paczkowski, Product Manager IPC 2010 w Emerson Discrete Automation. „IPC 2010 został zaprojektowany specjalnie jako ekonomiczne rozwiązanie wyposażone w pakiet funkcji, które można uruchomić w sposób szybki i efektywny kosztowo”.

Firma Emerson integruje już IPC 2010 w szeregu większych systemów do wykrywania wycieków, monitorowania sprężonego powietrza, systemów dozujących, usług w chmurze i innych rozwiązań pakietowych. Ta elastyczna technologia przemysłowa umożliwi Klientom dowolnego typu korzystanie z innych zaawansowanych możliwości.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź stronę TUTAJ

Źródło: EMERSON