Doss Visual Solution wprowadza na rynek dSort Go, podstawową maszynę w świecie automatycznych systemów sztucznego widzenia.

370

Sektor produkcji artykułów technicznych zawsze stawiał czoło problemom zgodności i kontroli jakości. Od lat jedynym niezawodnym rozwiązaniem dla firm produkcyjnych była kontrola wizualna elementów wykonywana przez człowieka. Dziś jednak rynek oferuje ważną alternatywę: automatyczne systemy sztucznego widzenia. Czym dokładnie są te systemy i dlaczego firma powinna w nie inwestować?

Zasada działania sztucznego widzenia taka sama jak w przypadku ludzkiego wzroku: jedna lub więcej kamer działa jak oko, rejestrując obraz elementu; następnie ten obraz jest analizowany przez mikroprocesor wyposażony w oprogramowanie, tak jak robi to nasz mózg. Oprogramowanie, nastawione na prawidłowe parametry tolerancji kontrolnej, jest w stanie przeprowadzić wiele rodzajów kontroli (wymiar, powierzchnia, profil, złamania, nacięcia itp.) oraz obliczenia matematyczne (obliczenia średnie, pochodne, równania trygonometryczne itp.) pozwalające identyfikować niezgodne części z szybkością, niezawodnością i precyzją, której ludzie nigdy nie są w stanie osiągnąć. Wszystko to przy znacznych oszczędnościach kosztów pracy.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sektorów produkcyjnych, w których są takie systemy potrzebne: od gumy, poprzez tworzywa sztuczne, farmaceutyki, żywność, aż po mechanikę precyzyjną. Wszystkie sektory, które muszą gwarantować wysokich standardów jakości, zarówno pod względem wydajności jak i wielkości, a jednocześnie wymagają różnych i specyficznych rozwiązań. Doss Visual Solution doskonale o tym wie.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży, z ponad tysiącem instalacji na całym świecie i współpracy z klientem, Doss Visual Solution nauczył się rozpoznawać świadome, a nawet nieświadome potrzeby rynku, proponując rozwiązania ad hoc. Tak jak z nowym dSort Go. Podstawowe, markowe rozwiązanie Doss Visual Solution zostało zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy chcą dokonać pierwszej inwestycji w automatyczne systemy sztucznego widzenia.

dSort Go to jednostołowa maszyna, która do sprawdzania elastomerów i sztywnych materiałów po obu stronach wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu przezroczystego szklanego stołu możliwe jest przeprowadzenie optycznej inspekcji elementu bez wykonywania mechanicznego przewracania. Wśród jego funkcji wyróżnia się mały rozmiar i konstrukcja, dzięki zintegrowanemu systemowi zasilania i niezrównanej łatwości użytkowania. Oprogramowanie dSort Go zostało specjalnie zaprojektowane, aby było łatwe w użyciu, z prostym i intuicyjnym interfejsem użytkownika. dSort Go jest dostępny w dwóch konfiguracjach: z polem widzenia 30 mm i 60 mm.

dSort Go jednym zdaniem? Prostota i niezawodność dostępna dla każdego.

Więcej informacji: www.doss.it