EPLAN- produkcja szaf sterowniczych

232

Produkcja szaf sterowniczych właśnie stała się bardziej inteligentna! Presja czasu, niedobór wykwalifikowanych pracowników i przerwy w komunikacji mają ogromny wpływ na codzienną pracę przy produkcji szaf sterowniczych. Firma EPLAN ze swoimi rozwiązaniami pomaga złagodzić wpływ tych czynników na produkcję, a nowe oprogramowanie EPLAN Smart Mounting w znacznym stopniu wspiera ręczny montaż szaf sterowniczych.

Krok po kroku prowadzi techników przez montaż szyn DIN, kanałów kablowych i komponentów elektrotechnicznych oraz pokazuje, w którym miejscu należy zainstalować dany element. Dzięki wizualizacji 3D, nawet mniej doświadczeni technicy mogą dokładnie rozpoznać, gdzie należy umieścić komponenty. W połączeniu z EPLAN Smart Wiring można również precyzyjnie prezentować sposób prowadzenia okablowania.

Premiera na targach SPS – EPLAN Smart Mounting

Monheim, Niemcy. Produkcja szaf sterowniczych i rozdzielnic znajduje się pod coraz większą presją czasu, a brak wykwalifikowanych pracowników może również w wielu przypadkach powodować tzw. „wąskie gardła”. W tym miejscu pojawia się EPLAN Smart Mounting – nowe oprogramowanie, zaprezentowane po raz pierwszy na targach SPS 2022, które prowadzi przez cały proces montażu szafy sterowniczej. Wspiera techników podczas instalacji wszystkich elementów w szafie sterowniczej i na panelach montażowych. Zaprezentowane w sposób przyjazny dla użytkownika i wsparte wizualizacją 3D, pokazuje technikowi, gdzie należy umieścić komponenty. EPLAN Smart Mounting wskazuje pracownikom produkcyjnym pełną listę wszystkich etapów pracy do wykonania. Rozpoczyna się na przykład montażem szyn DIN i kanałów kablowych, a kończy elementami elektrotechnicznymi, w tym wyłącznikami pomocniczymi i przekaźnikami czasowymi. Aplikacja, działająca w przeglądarce z centralnym serwerem WWW, nie wymaga instalacji i może być używana bezpośrednio w warsztacie, np. na tablecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię