Jaką wybrać drukarkę 3D metalu do 1 miliona euro

266

Decyzja o zakupie drukarki 3D metalu to poważne zadanie, niezależnie od tego, czy jesteś amatorem z ograniczonymi funduszami, czy dużą firmą produkcyjną gotową zainwestować milion euro. Przedsiębiorstwa, mimo dużej dostępności środków, napotykają podobne wyzwania co poszczególni konsumenci.

Rozważając zakup drukarki 3D do wartości 1 miliona euro, oto kilka istotnych osobistych aspektów do przemyślenia:

System otwarty

+ zlety

Dostosowanie szerokiego zakresu parametrów drukowania umożliwia lepsze spełnienie unikalnych wymogów produkcyjnych. Systemy otwarte dają większą władzę nad procesem drukowania, pozwalając na eksperymentację i doskonalenie.

Korzystanie z proszków od różnych dostawców jest kluczowe. To pozwala na wybór najlepszych materiałów, bez ograniczeń do jednego dostawcy.

– wady

Konsekwencje zakupu drukarki z zamkniętym systemem mogą obejmować ograniczoną możliwość dostosowania do specyficznych wymagań produkcyjnych, wyższe koszty eksploatacji ze względu na konieczność korzystania z droższych, dedykowanych materiałów od konkretnego dostawcy i mniejszą elastyczność w innowacjach.

Zamknięty obieg proszku

+ zalety

Automatyczne filtrowanie proszku i unikanie bezpośredniego kontaktu z nim podnosi bezpieczeństwo operatorów.  Systemy zamknięte również tworzą bardziej spójne i czyste środowisko drukowania, co może pozytywnie wpływać na jakość finalnego produktu.

– wady

Niespełnienie tego kryterium może zwiększać ryzyko dla zdrowia operatorów z powodu ekspozycji na proszki, potencjalnie pogorszyć jakość druku z powodu zanieczyszczenia proszku oraz zwiększyć ogólne koszty przez marnowanie materiału

Powtarzalność wydruków

+ zalety

Dla firm produkcyjnych istotna jest wysoka konsekwencja w drukowaniu. Elementy muszą być jednolite pod kątem jakości, niezależnie od tego, czy są drukowane pojedynczo, czy w dużych ilościach.  Spójność obszaru pracy lasera jest niezbędna do osiągnięcia tej konsekwencji oraz utrzymania wysokiej jakości w całej przestrzeni drukowania.

– wady

Brak konsekwencji w druku może prowadzić do nierównomiernej jakości wydrukowanych części, co wpływa na wiarygodność produktów i może zwiększyć koszty przez potrzebę częstszego przeprowadzania kontroli jakości i odrzucania wadliwych części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię