Programowanie PLC jako e-sport?

293

W świecie IT wydarzenia typu hackaton czy zawody w programowaniu na czas nikogo nie dziwią. Automatyka natomiast jest na tyle hermetyczną niszą, że ciężko szukać podobnych imprez.

O ile kierunek studiów Automatyka i Robotyka prowadzony jest już na każdej uczelni technicznej w Polsce, to tak naprawdę niewielu studentów zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda praca automatyka, czy robotyka. Dopiero podczas praktyk lub pierwszej pracy większość z nich dowiaduje się jak wyglądają realia produkcji przemysłowej.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na automatyków potrafiących programować sterowniki PLC, portal pracy RobotaAutomatyka.pl, firma Alnea oraz organizatorzy Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu postanowili stworzyć wydarzenie, które nie tylko zachęci studentów do nauki, ale też w widowiskowy sposób pokaże jak wygląda proces programowania linii przemysłowej. Studenci rywalizować będą programując symulowaną produkcję, a ich poczynania będą komentowane przez ekspertów z branży, a także transmitowane na żywo, co umożliwi śledzenie ich postępów.

Finał eliminacji z transmisją na żywo odbędzie się 5 października, ale pierwszy etap eliminacji, który pozwoli na wyłonienie najlepszych drużyn już drugiego września. Nie przegap tego, bo zabawa będzie przednia!

A jeśli chcesz, żeby Twoja firma cieszyła się rozpoznawalnością wśród studentów, to napisz do nas maila na kontakt@RobotaAutomatyka.pl

Źródło: SMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię