Kompaktowy moduł obrotowy od firmy igus – umożliwia ruch obrotowy w bardzo ograniczonej przestrzeni

1003

Bezpieczne i ciągłe przesyłanie energii, danych i mediów – przy obrotach nawet do 360 stopni

Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych opracowała nowy moduł obrotowy o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, który umożliwia wykonywanie obrotów wokół własnej osi nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Tak jak wszystkie oferowane przez firmę igus systemy zasilania do ruchów kołowych, nowy moduł CRM (Compact Rotation Module) umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, danych oraz mediów.

W celu przesyłania energii do obracających się podzespołów, np. w robotach lub obrabiarkach, firma igus od lat opracowuje systemy pozwalające na wykonywanie obrotów o 420 do 600 stopni, a w szczególnych zastosowaniach nawet do 900 stopni. Z myślą o sytuacjach, w których optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni jest ważniejsze od możliwości wykonywania kilku obrotów wokół własnej osi, firma igus zaprojektowała kompaktowy moduł obrotowy CRM. „Nowy i bardzo kompaktowy moduł CRM pozwala na wykonywanie ruchów kołowych w zakresie ±180 stopni,” objaśnia Harald Nehring, prokurent ds. systemów e-prowadników w firmie igus. „Ponadto, na obudowie modułu znajduje się skala informująca o kącie obrotu.”

Możliwość wypełniania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta
Wewnątrz modułu CRM są prowadzone równoległe i w sposób ciągły przewody chainflex, opracowane specjalnie do zastosowań ruchomych, a także węże z mediami, co pozwala uniknąć stosowania przepustów obrotowych, które są drogie i podatne na uszkodzenia. Tym samym, stosując moduł CRM można zwiększyć niezawodność maszyny oraz zminimalizować ryzyko nieplanowanych przestojów. Nowy moduł jest łatwy do zamontowania, ponieważ firma igus dostarcza go jako kompletny, gotowy do wbudowania zespół. Moduł ma wysokość tylko 140 milimetrów oraz średnicę zewnętrzną 120 milimetrów. W chwili wprowadzenia modułu na rynek są dostępne trzy jego wersje o trzech różnych średnicach zewnętrznych, dostosowanych do różnych typów przewodów. W module można stosować przewody chainflex z zewnętrznym płaszczem z tworzywa TPE, gwarantujące najwyższą jakość i niezawodność.

Więcej informacji: www.igus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię