Automatyzacja chwytania: opłacalny robot delta firmy igus jako zestaw konstrukcyjny

1025

Na automatica 2018 Igus zaprezentował szybkie, niskokosztowe roboty za mniej niż 5000 euro.

Chwyta z łatwością, ekonomicznie i szybko, oto co robi nowy robot delta firmy igus! Obejmując bezobsługowe osie z paskiem zębatym, ogniwa bezsmarowe, enkodery i silniki krokowe, firma igus opracowała nowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do automatyzacji zadań montażowych. Pozyskiwany bezpośrednio z magazynu jako wstępnie zmontowany system konstrukcyjny lub dostarczany jako jednostka gotowa do montażu, którą można od razu użyć. Koszty akwizycji są spłacane po upływie pół roku.

Automatyzuj proste zadania szybko, łatwo i ekonomicznie: oto cel firmy igus z jej produktami niskokosztowej automatyzacji. Oprócz robotów kartezjańskich specjalista od tworzyw sztucznych opracował zupełnie nowy product w postaci robota delta. Został zaprezentowany specjalistom na automatica 2018 w Monachium. Robot oparty jest na trzech bezobsługowych osiach z paskiem zębatym drylin ZLW, bezsmarowych prętach łączących igubal i pasujących płytach adaptacyjnych. Silniki krokowe i enkodery NEMA zapewniają szybką obsługę do 1 kilograma z dokładnością ± 0,5 milimetra. Kompletny system ma przestrzeń montażową o średnicy do 420 milimetrów i może przenosić do pięciu kilogramów przy niskich szybkościach. Lekka konstrukcja z aluminium i tworzywa sztucznego sprawia, że robot delta jest niezwykle ekonomiczny przy cenie poniżej 5000 euro i zapewnia wysoką szybkość z tempem podnoszenia wynoszącym co najmniej 60 na minutę. „Ekonomiczny robot delta umożliwia naszym klientom posiadanie własnej skrzynki kontrolnej i integracji za cenę około 10 000 do 15 000 euro. Spłacają się już po kilku miesiącach, maksymalnie po pół roku „, wyjaśnia Stefan Niermann, szef działu liniowego i napędowego drylin firmy igus Sp. z o.o.

Dostępny jako zestaw modułowy lub gotowy system
W zależności od wymagań klienta nowy robot delta może zostać dostarczony w ciągu 24 godzin jako wstępnie zmontowany zestaw konstrukcyjny z instrukcją montażu w pudełku o wadze 18 kilogramów lub jako gotowy do zainstalowania system w ramie transportowej. Opcjonalnie klient może korzystać z własnego oprogramowania i systemu sterowania lub intuicyjnego i łatwego w obsłudze systemu sterowania dryve D1. Użycie robota delta jest bardzo przydatne przy prostych funkcjach montażowych, zadaniach typu „pick & place”, a także aplikacjach kontrolnych i diagnostycznych. Oprócz robota delta firma igus oferuje również ekonomiczną robotykę z zakresem produktów robolink. Oferuje ona użytkownikowi możliwość indywidualnego zaprojektowania modułowego ramienia robota z maksymalnie pięcioma stopniami swobody, składającego się z różnych przegubów z szeroką gama polimerowych przekładni i silników.

Źródło: www.igus.pl