Standardowe komponenty maszyn zwiększają produktywność

125

Niedobory siły roboczej i zmiany spowodowane ostatnimi wydarzeniami na świecie znacząco wpłynęły na produktywność przemysłu wytwórczego. Wymagania sprzedawców i oczekiwania samych producentów stale wzrastają, pomimo że trudno znaleźć zadowalające rozwiązanie powyższych problemów. Z tego powodu firmy starają się zoptymalizować każdy możliwy aspekt procesów produkcyjnych, aby zrekompensować deficyty w całej branży. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, omawia w jaki sposób producenci mogą lepiej wykorzystać potencjał standardowych komponentów maszyn w zakresie zwiększania produktywności, i tym samym, rentowności.

Pomimo stałego postępu w obszarze technologii i narzędzi analitycznych, producenci wciąż dążą do zwiększenia produktywności i lepszej obsługi swoich klientów. To, w połączeniu ze stałym problemem niedoboru siły roboczej, oznacza, że producenci chcą odzyskać utracone marże poprzez wykorzystywaną technologię.

Biorąc to pod uwagę, zastanawia fakt jak bardzo nie docenia się możliwości wykorzystania standardowych komponentów maszyn w celu zwiększenia wydajności poszczególnych procesów produkcyjnych.

Zwiększanie produktywności dzięki maszynom specjalnym

Istnieje wiele procesów produkcyjnych i inżynieryjnych, w przypadku których można zastosować komponenty standardowe w celu zwiększenia produktywności, a tym samym rentowności. Jednym z obszarów, w których wdrożenie standardowych komponentów może być szczególnie korzystne, jest projektowanie i budowa „maszyn specjalnych”, czyli indywidualnych rozwiązań zaprojektowanych w celu usprawnienia określonych operacji. Dzieje się tak dlatego, że liczba tych maszyn, które zostaną wyprodukowane, jest niewielka w porównaniu z ilością zasobów potrzebnych do ich wyprodukowania.

W zależności od procesów produkcyjnych, które te maszyny mają wspierać, będą one wymagały nakładu prac z różnych dziedzin. Oprócz produkcji, montażu mechanicznego i innych wymaganych etapów, same prace koncepcyjne aż do momentu ukończenia tych maszyn mogą długim procesem. Dlatego wszystko, co można zrobić, aby przyspieszyć te operacje, zwiększy rentowność w dłuższej perspektywie.

To tylko jeden przykład, w którym samo wykorzystanie danych CAD standardowych komponentów w fazie projektowania może zwiększyć produktywność. Korzystanie z istniejących danych CAD pozwala zaoszczędzić dużo czasu, pod warunkiem, że inżynierowie i producenci wybiorą najbardziej odpowiednie komponenty do swoich projektów.

Wybór odpowiednich materiałów

Mając na celu zwiększenie produktywności, dostępność szerokiej gamy standardowych komponentów ma ogromne znaczenie. Istnieje jednak kilka czynników, które producenci muszą wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego produktu do danego zastosowania. Chociaż często cena będzie najważniejszym czynnikiem, należy wziąć pod uwagę również rodzaj materiału, temperaturę pracy i wagę komponentów. W tym zakresie firma norelem, dostarczając dane CAD i informacje produktowe dla wszystkich swoich komponentów,zapewnia liczne korzyści instalatorom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię