Nowe aluminiowe filtro-regulatory firmy Emerson zwiększają wydajność procesów, ograniczają nieplanowane przestoje i upraszczają łańcuch dostaw

407

Zdolne do obsługiwania najwyższych prędkości przepływu, aluminiowe filtro-regulatory serii 641/642/643 marki ASCO™ umożliwiają producentom stosowanie kompletnych rozwiązań sterowania zaworami od jednego dostawcy.

Firma Emerson wprowadziła na rynek nowe aluminiowe filtro-regulatory marki ASCO™ serii 641, 642 i 643, które maksymalizują wydajność procesu i ograniczają nieplanowane przestoje w szerokim zakresie zastosowań procesowych. Ta linia wytrzymałych, aluminiowych filtro-regulatorów jest w stanie obsłużyć najwyższe natężenia przepływu ze wszystkich reduktorów w swojej klasie dostępnych na rynku oraz zapewnia precyzyjną regulację ciśnienia.

Jako alternatywa dla filtro-regulatorów ze stali nierdzewnej, aluminiowe filtro-regulatory marki ASCO™ serii 641, 642 i 643 uzupełniają portfolio firmy Emerson w zakresie sterowania zaworami, dzięki temu producenci z branży procesowej mogą zaopatrywać się w kompletne rozwiązania do sterowania zaworami, w tym zawory elektromagnetyczne, switch box’y, filtro-regulatory oraz pozostałe akcesoria u jednego globalnego partnera technologicznego.

Korzystając z usług jednego dostawcy jakim jest firma Emerson, producenci mogą znacznie uprościć swoje łańcuchy dostaw, poprawić dokładność projektu i uzyskać dostęp do kompleksowego wsparcia technicznego. Projektowanie rozwiązania do sterowania zaworami, które obejmuje rozmaite technologie pochodzące od różnych dostawców stwarza możliwości popełnienia licznych błędów.

„Pozyskiwanie technologii pilotowania zaworów od wielu dostawców jest czasochłonne i znacznie komplikuje łańcuchy dostaw” – powiedział Mike Howells, Marketing Manager dla segmentu Process na region EMEA w firmie Emerson. „Nowe aluminiowe filtro-regulatory marki ASCO™ serii 641, 642 i 643 zapewniają naszym Klientom wiodącą w branży technologię, która zwiększa wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność ich procesów i są dostępne od jednego dostawcy.”

Dzięki najwyższym, dostępnym obecnie na rynku możliwościom przepływu sięgającym aż do 370,8 standardowych stóp sześciennych na minutę (10 500 litrów na minutę), aluminiowe filtro-regulatory pozwalają zwiększyć wydajność procesu i zapewniają spełnienie rygorystycznych wymagań dotyczących otwierania/zamykania zaworów procesowych, takich jak te dotyczące awaryjnych zaworów odcinających. Wyższe natężenie przepływu dostarcza więcej powietrza do siłownika zaworu, co zwiększa szybkość otwierania i zamykania zaworów procesowych. W zależności od zastosowania, powolne zamykanie zaworów może zwiększać ryzyko zagrożenia w kwestiach bezpieczeństwa.

Te solidne filtro-regulatory charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją oraz zaawansowaną inżynierią, która jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo i utrzymuje bezawaryjną pracę instalacji, zaś specjalistyczne malowanie proszkowe zapewnia niezawodną pracę w trudnych, korozyjnych środowiskach procesowych. Również skuteczne usuwanie wilgoci utrzymuje media w stanie suchym, chroniąc przy tym inne urządzenia, a zaawansowana filtracja mediów zapobiega zanieczyszczeniu danego procesu.

Ta linia aluminiowych filtro-regulatorów dostępna jest z rozmiarami przyłączy od ¼” cala do 1” cala i jest wysoce konfigurowalna. Producenci z przemysłu procesowego mogą wybierać zaawansowane funkcje, takie jak na przykład Quick Relief, która zwiększa bezpieczeństwo i pewność operacyjną poprzez odpowietrzenie wylotowe w przypadku utraty ciśnienia powietrza zasilającego, a także warianty niskotemperaturowe i nisko-miedziowe, ręczne i automatyczne opróżnianie zbiornika kondensatu, globalne certyfikaty i wiele innych opcji, które służą określonym aplikacjom, począwszy od przemysłu chemicznego przez branżę petrochemiczną i energetyczną, kończąc na branży spożywczej oraz wod-kan.

W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę poświęconą temu produktowi Aluminiowe filtro-regulatory ASCO™ serii 641, 642 i 643.

Źródło: MY MEPAX

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię