Rozwiązania Clean-Cut Aventics prezentuje serię siłowników CCL Clean Line

850

 Firma Aventics rozszerzyła swoją ofertę siłowników do aplikacji o podwyższonych standardach higienicznych, wprowadzając dwie nowe serie CCL-IS i CCL-IC zgodne z normami ISO. Siłowniki te spełniają ostre wymagania stawiane przez przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Aventics zaprezentował te nowe serie siłowników po raz pierwszy na targach Hannover Messe 2017.

Laatzen, Niemcy, 13. marca 2017 – Nowe siłowniki firmy Aventics zapewniają zgodność ze wszystkimi odpowiednimi standardami europejskimi dla aplikacji pracujących w strefach, w których występuje kontakt z żywnością. Zarówno model standardowy CCL-IS zgodny z ISO 15552, jak i model małogabarytowy CCL-IC, zgodny z ISO 21287 odpowiadają podstawowym zasadom konstrukcji o podwyższonych standardach higienicznych: ich korpusy zostały wykonane z anodyzowanego aluminium, a śruby mocujące i tłoczyska ze stali nierdzewnej. Materiały użyte do produkcji siłowników i smary uzyskały zatwierdzenie FDA.

Siłowniki standardowe CCL-IS są dostępne w 8 wersjach wymiarowych pokrywających zakres średnic od 25 do 125 mm. Ich maksymalny skok wynosi 2750 mm. W zależności od wymagań aplikacji, użytkownicy mogą wybierać między amortyzacją elastyczną i pneumatyczną. Czujniki zbliżeniowe serii ST6 mogą być zainstalowane w kilku łatwych krokach, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Są one dostępne w wielu wersjach różniących się długością i rodzajem połączeń. Specjalną cechą siłowników nowej serii jest opcja konfiguracji połączeń pneumatycznych na pokrywie, na podstawie lub obu jednocześnie. Usytuowanie wlotu i wylotu powietrza z jednej strony obudowy oznacza większą elastyczność dla projektantów, zwłaszcza, że połączenia mogą być później zmienione. Niewykorzystywane połączenia pneumatyczne są uszczelniane za pomocą śrub-zaślepek.

Dziewięć dostępnych rozmiarów sprawia, że małogabarytowe siłowniki CLC-IC pokrywają najszerszy obecnie na rynku zakres średnic od 16 do 100 mm. Daje to inżynierom dużą elastyczność, dzięki możliwości korzystania z wersji o małej i dużej sile. Maksymalny skok tych małogabarytowych modeli wynosi 500 mm i jest mierzony za pomocą czujnika zbliżeniowego rodziny ST6. Siłowniki CCL-IC mogą być montowane bezpośrednio, bez dodatkowych elementów mocujących. Do konfiguracji online siłowników Clean Line firma Aventics  proponuje narzędzie Engineering Tools.

Link do Engineering Tools: www.aventics.com/de/engineering-tools

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię