Oszczędność energii i ochrona środowiska dzięki właściwym rozwiązaniom w zakresie sprężonego powietrza

331

Gwarantowana pewność dzięki umowom serwisowym

Aby pomóc firmom uniknąć nieplanowanych i nieprzewidzianych w budżecie przestojów, a także przerw w produkcji, CompAir wprowadził serię nowych umów serwisowych Assure. Są one dostępne dla wszystkich użytkowników sprężonego powietrza, bez względu na producenta i wiek sprzętu. Dzięki nim firmy mogą zoptymalizować sprawność operacyjną, ograniczyć ryzyko i usprawnić praktyki robocze, ponieważ klienci mają do czynienia tylko z jednym dostawcą sprężonego powietrza.

Od podstawowego poziomu AssurePLAN, który obejmuje terminową wymianę elementów eksploatacyjnych, takich jak filtry oleju i powietrza, separatory i olej, z 12-miesięczną gwarancją na te elementy, po najbardziej kompleksowy AssureCOMPLETE, który zapewnia przeniesienie całego ryzyka operacyjnego systemu sprężonego powietrza na CompAir – dostępne są umowy serwisowe spełniające dokładnie potrzeby firmy.

Ponadto umowy te obejmują oryginalne części zamienne. Części nieoryginalne mogą być tańsze, ale na dłuższą metę mogą negatywnie wpłynąć na inwestycję w sprężone powietrze i w efekcie kosztować przedsiębiorstwo więcej. Natomiast oryginalne części są produkowane zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami, co sprężarki, do których są przeznaczone.

Nie daj zyskom przeciekać

Kontrola szczelności rurociągów ma zasadnicze znaczenie. Przecieki powietrza są główną przyczyną strat energii w przemysłowych systemach sprężonego powietrza, powodując utratę nawet 20-30% wydajności systemu. Istnieje wiele przyczyn nieszczelności w systemach sprężonego powietrza, w tym pozostawienie otwartych zaworów odcinających i ręcznych zaworów kondensatu, a także nieszczelne węże, złączki, rury, kołnierze i złącza rurowe.

Nieszczelność o wielkości zaledwie 3 mm może potencjalnie kosztować ponad 800 euro zmarnowanej energii[3] . Jednym z rozwiązań jest proste badanie w celu wykrycia nieszczelności, które może szybko zidentyfikować wszelkie problemy i umożliwić podjęcie działań naprawczych. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie przepływomierza, który pozwala na ocenę kosztów wytwarzania sprężonego powietrza i kosztów związanych z nieefektywnością. Znalezienie i naprawa jednej nieszczelności o wielkości 3 mm może potencjalnie przynieść oszczędności wystarczające do pokrycia kosztów zakupu przepływomierza.

Przeprowadzenie audytu energetycznego

Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup nowej sprężarki, czy modernizację istniejącego systemu, rozsądnym punktem wyjścia jest zawsze przeprowadzenie pełnego audytu energetycznego zakładu. Pozwoli on ustalić aktualne zużycie sprężonego powietrza i koszty, pomoże zidentyfikować wycieki powietrza, co pozwoli określić, gdzie następuje utrata energii i gdzie można uzyskać oszczędności, a także sprawdzić jakość sprężonego powietrza, aby upewnić się, że wytworzone sprężone powietrze spełnia odpowiednie standardy. Audyt energetyczny pozwala nie tylko obniżyć całkowity koszt posiadania, ale także zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

[1] Brytyjskie Stowarzyszenie Sprężonego Powietrza

[2] McKinsey, „Outsprinting the energy crisis„, https://www.mckinsey.com/business-functions/operations/our-insights/outsprinting-the-energy-crisis.

[3] The Carbon Trust, „How companies can save money from thin air„, https://www.carbontrust.com/news-and-events/news/how-companies-can-save-money-from-thin-air.

Źródło:COMPAIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię